Dobry Kredyt

Jak nie dać się oszukać

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

mar 252021

Kredyt gotówkowy to propozycja dla osób, które szukają dodatkowego zastrzyku gotówki. Ważny jest nie tylko wybór taniej oferty, ale i podjęcie odpowiedniej decyzji w aspekcie warunków spłaty zobowiązania. Dobry produkt powinien zaspokoić nasze potrzeby i być dopasowany do naszych możliwości budżetowych.

Zacznijmy od tego, w jaki sposób możemy wybrać najtańszą opcję kredytową. Większość ekspertów zgadza się, że w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na koszt kredytu. To od niego zależne są odsetki czy miesięczne raty oraz wysokość środków, które należy zwrócić do banku. Wszystko to wpływa z kolei na opłacalność oferty. Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy? Po pierwsze warto udać się do swojego banku. Jeżeli jesteśmy stałym klientem instytucja może mieć dla nas lepsze warunki. Być może nie będzie to duża różnica, ale zawsze możemy spróbować negocjować. Możemy skorzystać też z wyszukiwarki kredytowej. Pomogą nam w tym różnego rodzaju porównywarki finansowe. Narzędzia takie znajdziemy na różnych stronach. Zazwyczaj możemy z nich skorzystać całkowicie za darmo. Pozwoli nam to znaleźć nie tylko atrakcyjną cenowo ofertę pożyczki gotówkowej, ale i kredytu hipotecznego lub konsolidacyjnego. W poszukiwaniach odpowiedniego kredytu gotówkowego pomoże nam też wiedza. Na co zwrócić uwagę, by rozpoznać odpowiednią ofertę? Nie wystarczy porównać wysokości oprocentowania nominalnego, koszty kredytu to o wiele więcej.

Ile można kosztować najtańszy kredyt? Tani kredyt gotówkowy charakteryzuje się niskimi całkowitymi kosztami zaciągnięcia zobowiązania. Na te koszty składa się między innymi oprocentowanie, prowizja, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie. Na szczęście podczas porównywania kredytów nie musimy porównywać każdego parametru osobno. Do porównania kosztów kredytowania służy RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która uwzględnia wszystkie obciążenia związane z zaciąganym zobowiązaniem. Wiedzmy jednak, że na wysokość kosztów wpływają też warunki kredytowania. Są to między innymi oprocentowanie, które może być stałe lub zmienne. Nie bez znaczenia jest też okres kredytowania oraz to, czy bank przewiduje spłatę w ratach równych czy malejących.

Jakie oprocentowanie kredytu gotówkowego wybrać? Przeglądając oferty banków spotykamy się z oprocentowaniem zmiennym lub stałym. Oprocentowanie zmienne to takie, które może zmienić się w trakcie trwania umowy. Z kolei oprocentowanie stałe, nie zmienia się. Wybór zależy między innymi od okresu na jaki bierzemy kredyt.

Atom

Banki w zasięgu ręki