Dobry Kredyt

Jak nie dać się oszukać

Bezpieczeństwo kredytów gotówkowych

lis 262018

Wykorzystywanie kredytów do finansowania potrzeb zawsze wiąże się z konkretnym ryzykiem. Jego przewidywanie powinno znaleźć się w narzędziach każdego kredytobiorcy zainteresowanego uczciwą współpracą z kredytodawcą. O bezpieczeństwo kredytów gotówkowych musisz zadbać samodzielnie. Artykuł poda ci zestaw rad umożliwiających wykonanie nad swoim budżetem, tzw. parasola ochronnego.

Ochrona interesów gospodarstwa domowego na rynku kredytowym

Rynek kredytowy to dla początkującego pożyczkobiorcy trudny orzech do zgryzienia. Podczas pierwszej obserwacji tej branży zauważysz występowanie podmiotów bankowych oraz parabankowych. Pierwszy dział, czyli banki detaliczne są nadzorowane, głównie przez KNF i Narodowy Bank Polski. Parabanki natomiast nie są nadzorowane, co znacznie zwiększa niebezpieczeństwo w trakcie spłaty zobowiązania. Aby bezpiecznie spłacać kredyt lepiej nie bierz na siebie w jednym czasie kilku zobowiązań. Nie zgadzaj się także na opłatę za przygotowanie wniosku, która grozi jego natychmiastowym odrzuceniem. Niektóre nieuczciwe parabanki obiecują, że wydadzą pożyczkobiorcy pieniądze, biorą od niego opłatę przygotowawczą, a później się po prostu wycofują z umowy. Pamiętaj też, aby racjonalnie oceniać koszty podczas podpisywania umowy kredytowej. Do tych kosztów zalicza się chociażby prowizja przygotowawcza, opłata za wycenę majątku stanowiącego zabezpieczenie umowy, koszty ubezpieczenia kredytu, dodatkowe opłaty w kategorii nietypowej. Spłata kredytu nie zawsze wiąże się z dobrą sytuacją pod względem płynności w gospodarstwie domowym. Najlepiej od razu założyć pewne problemy finansowe w przyszłości. Jeżeli nie spłacasz na czas rat i nie powiadomisz o tym instytucji kredytującej narażasz się na maksymalną stratę zaufania, a także na wpisanie na czarną listę dłużników. W takim przypadku nie będziesz miał szans na kolejne kredyty gotówkowe.

Na zakończenie

Jeżeli chcesz zmaksymalizować bezpieczeństwo kredytów, zaciągaj je raczej w bankach detalicznych niż w parabankach. Zwracaj szczególną uwagę na opłaty dodatkowe i nie zgadzaj się na opłaty nieuzasadnione. Przedstawione w artykule warunki powinny odciążyć twój budżet. Bezpieczeństwo kredytowania jest kluczowe, jeżeli chodzi nawet o krótkoterminowe zobowiązania.

Atom

Banki w zasięgu ręki