Dobry Kredyt

Jak nie dać się oszukać

Kredyt 2500 złotych na 15 miesięcy.

sty 252018

Porównamy ze sobą tani kredyt gotówkowy z kontem oferowany przez Eurobank i kredyt na miarę jaki proponuje nam Raiffeisen Polbank. Sprawdzimy parametry obu kredytów dla kwoty zobowiązania na 2500 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 15 miesięcy. Tani kredyt gotówkowy z kontem w Eurobanku to zobowiązanie z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 5% w skali roku. Co prawda oprocentowanie jest bardzo niskie, ale za to bank naliczy nam aż 15,2% od kwoty kredytu z tytułu prowizji za przyznanie nam tego zobowiązania. Kredyt na miarę w Raiffeisen Polbanku to kredyt z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 6,99% w skali roku. Za udzielenie kredytu naliczana jest dosyć wysoka prowizja bo w wysokości aż 15% kwoty zobowiązania. Obydwa kredyty mają przystępne oprocentowanie nominalne, ale wysokość prowizji jaką naliczają sobie banki jest naprawdę duża, zobacz portal moja-skarbonka.pl gdzie możesz bezpiecznie ulokować nadwyżkę.

Większą kwotę kredytu pożyczymy w Raiffeisen Polbanku. Tutaj zakres kwot kredytu to przedział od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 150 tysięcy złotych. Okres kredytowania wynosi natomiast od 1 miesiąca do maksymalnie 96 miesięcy. W ofercie Eurobanku dostępna kwota kredytu zaczyna się już od 500 złotych i kończy na równie wysokiej kwocie 120 tysięcy złotych. Tutaj kredyt możemy spłacać w okresie kredytowania od 3 miesięcy do maksymalnie 108 miesięcy. Wybierając ofertę Eurobanku musimy założyć tam rachunek osobisty. Raiffeisen Polbank nie wymaga tego od swoich klientów, ale wymaga za to oświadczenia o zarobkach jakie osiąga kredytobiorca. W Eurobanku dostępne są wakacje kredytowe, czego Raiffeisen Polbank nie gwarantuje swoim klientom. W obydwu bankach mamy możliwość negocjowania wysokości oprocentowania zobowiązań jak również bez żadnych konsekwencji możemy je spłacić przed czasem.

Porównajmy teraz jak będą wyglądały parametry naszego kredytu w każdym z tych dwóch banków. Wybierając ofertę Eurobanku będziemy spłacać raty miesięczne po 198 złotych. Łączna kwota jaką spłacimy to kwota 2977 złotych. Wysokość Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania to 30,86% w skali roku. Decydując się na propozycję Raiffeisen Polbanku będziemy płacić nieco większe raty bo po ponad 200 złotych miesięcznie. Łączna kwota jaką oddamy do banku przekroczy 3 tysiące złotych. RRSO będzie miało wartość ponad 33% co pokazuje, że jest to oferta dla nas mniej korzystna.

Atom

Banki w zasięgu ręki