Dobry Kredyt

Jak nie dać się oszukać

Lokata 2 000 złotych na 10 miesięcy.

mar 132018Alior Bank i jego lokata na nowe środki. Alior Bank jest bankiem uniwersalnym jaki w Polsce istnieje od 2008 roku. W ofercie mogą znaleźć coś dla siebie zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi. Jest to dosyć znany bank działający w Polsce z jakiego usług korzysta cala masa klientów. Jedną z ciekawszych propozycji Alior Banku jest lokata na nowe środki z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 2,25% w skali roku. Zakładając taką lokatę na kwotę 2 000 złotych na okres 9 miesięcy uda nam się zarobić netto 27 złotych. Lokata na nowe środki to propozycja przygotowana z myślą o wszystkich klientach Alior Banku. Lokatę można założyć od kwoty minimalnej 1 000 złotych. Założymy ją albo w oddziale banku, albo online. Co ważne do skorzystania z oferty nie jest konieczne założenie w banku rachunku osobistego. Oprocentowanie przez cały czas trwania lokaty jest stałe, a odsetki są kapitalizowane na koniec okresu. Zrywając lokatę przed terminem jej zakończenia utracimy wszystkie uzbierane odsetki. Nasz wkład objęty jest gwarancją BFG. Taka gwarancja obejmuje środki na lokatach i kontach bankowych do kwoty 100 tysięcy euro. Lokata w Plus Banku. Plus Bank jest bankiem komercyjnym jakiego siedziba główna znajduje się w Warszawie. Został założony w 1991 roku. Jest to bank detaliczny jakie ukierunkowany jest przede wszystkim na udzielanie kredytów gotówkowych i na przyjmowanie depozytów terminowych. W ofercie można znaleźć lokatę standardową z oprocentowaniem wynoszącym 1,55% w skali roku. Wpłacając na tą lokatę na okres 10 miesięcy kwotę 2 000 złotych uda nam się zarobić nieco ponad 20 złotych. Na lokatę można wpłacić kwoty od 1 000 złotych do maksymalnie 49 999,99 złotych. Oferta została skierowana przez bank do nowych klientów jak i do tych obecnych. Założenie konta w banku nie jest konieczne, aby móc założyć lokatę standardową. Oprocentowanie jest stałe, a odsetki są kapitalizowane na koniec okresu trwania lokaty. Całkowita utrata odsetek to konsekwencja jaką poniesiemy, w przypadku kiedy zerwiemy lokatę przed czasem. Nasze środki wpłacone na lokatę są bezpieczne dzięki gwarancji jaką nam daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarancją BFG objęte są środki do kwoty 100 tysięcy euro.

Kredyt 2500 złotych na 15 miesięcy.

sty 252018

Porównamy ze sobą tani kredyt gotówkowy z kontem oferowany przez Eurobank i kredyt na miarę jaki proponuje nam Raiffeisen Polbank. Sprawdzimy parametry obu kredytów dla kwoty zobowiązania na 2500 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 15 miesięcy. Tani kredyt gotówkowy z kontem w Eurobanku to zobowiązanie z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 5% w skali roku. Co prawda oprocentowanie jest bardzo niskie, ale za to bank naliczy nam aż 15,2% od kwoty kredytu z tytułu prowizji za przyznanie nam tego zobowiązania. Kredyt na miarę w Raiffeisen Polbanku to kredyt z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 6,99% w skali roku. Za udzielenie kredytu naliczana jest dosyć wysoka prowizja bo w wysokości aż 15% kwoty zobowiązania. Obydwa kredyty mają przystępne oprocentowanie nominalne, ale wysokość prowizji jaką naliczają sobie banki jest naprawdę duża, zobacz portal moja-skarbonka.pl gdzie możesz bezpiecznie ulokować nadwyżkę.

Większą kwotę kredytu pożyczymy w Raiffeisen Polbanku. Tutaj zakres kwot kredytu to przedział od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 150 tysięcy złotych. Okres kredytowania wynosi natomiast od 1 miesiąca do maksymalnie 96 miesięcy. W ofercie Eurobanku dostępna kwota kredytu zaczyna się już od 500 złotych i kończy na równie wysokiej kwocie 120 tysięcy złotych. Tutaj kredyt możemy spłacać w okresie kredytowania od 3 miesięcy do maksymalnie 108 miesięcy. Wybierając ofertę Eurobanku musimy założyć tam rachunek osobisty. Raiffeisen Polbank nie wymaga tego od swoich klientów, ale wymaga za to oświadczenia o zarobkach jakie osiąga kredytobiorca. W Eurobanku dostępne są wakacje kredytowe, czego Raiffeisen Polbank nie gwarantuje swoim klientom. W obydwu bankach mamy możliwość negocjowania wysokości oprocentowania zobowiązań jak również bez żadnych konsekwencji możemy je spłacić przed czasem.

Porównajmy teraz jak będą wyglądały parametry naszego kredytu w każdym z tych dwóch banków. Wybierając ofertę Eurobanku będziemy spłacać raty miesięczne po 198 złotych. Łączna kwota jaką spłacimy to kwota 2977 złotych. Wysokość Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania to 30,86% w skali roku. Decydując się na propozycję Raiffeisen Polbanku będziemy płacić nieco większe raty bo po ponad 200 złotych miesięcznie. Łączna kwota jaką oddamy do banku przekroczy 3 tysiące złotych. RRSO będzie miało wartość ponad 33% co pokazuje, że jest to oferta dla nas mniej korzystna.

W jaki sposób udoskonalić zdolność kredytową?

cze 082017

Udoskonalenie zdolności kredytowej nie jest może najprostszym zadaniem, ale na pewno możliwym w wielu podstawowych obszarach funkcjonowania gospodarstwa domowego. Dobra zdolność kredytowa jest niezbędna przy nawiązywaniu współpracy z bankami detalicznymi i nawet drobnymi firmami pożyczkowymi. Żaden pożyczkodawca nie chce brać na siebie nadmiernego ryzyka przy podpisywaniu umowy. Jak zatem udoskonalić efektywnie zdolność kredytową budżetu domowego? W artykule poznasz kilka ciekawych metod optymalizacji.

Prawidłowe podejście do pracy nad zdolnością kredytową

W praktyce pożyczkodawca posiada własny system oceny kredytobiorcy tworzony w oparciu o standardowe normy prawne dla banków detalicznych lub firm pożyczkowych. Obniżenie kosztów utrzymania to jedna z najważniejszych strategii dla każdego kredytobiorcy, przy jednoczesnym maksymalizowaniu dochodów budżetu gospodarstwa domowego. Dobrze, jeżeli pracujesz na etacie (umowa o pracę na czas nieokreślony), a przy okazji realizujesz dodatkowe zlecenia, np. w oparciu o umowę o dzieło (praca weekendowa). W ten sposób dochodzi do zwiększenia dochodu i tym samym punktacji kredytowej. Przy większych pożyczkach wielu kredytobiorców rezygnuje z samochodów i przenosi się do mniejszych miejscowości ze względu na niższe koszty utrzymania. W dużych aglomeracjach większość pensji pożera paliwo, jedzenie, opłaty za mieszkanie. W takich warunkach naprawdę trudno o racjonalny kredyt gotówkowy. Zastanów się również nad zamknięciem dotychczasowych zobowiązań wobec różnorodnych instytucji. Zaleganie z opłatami i innymi ratami kredytów nigdy nie służy dla zdolności kredytowej. Przy małych dochodach najlepiej porozumieć się z innym kredytobiorcą i wspólnie podpisać umowę kredytową. Wtedy dochodzi do sumowania dochodów.

Czy warto pracować nad zdolnością kredytową?

Jeżeli zamierzasz pozyskiwać kredyty gotówkowe regularnie, a z czasem podpisać umowę o kredyt hipoteczny lepiej stale kontrolować warunki zdolności kredytowej, wydatki i dochody budżetu domowego z uwzględnieniem najważniejszych potrzeb domowników. Wielu pożyczkodawców posiada autorskie techniki analizy klienta. Lepiej nie ryzykować pogorszenia najważniejszych wskaźników płynności gospodarstwa domowego, bo po prostu tracisz szanse na wartościowy kredyt gotówkowy, sprawdź porównywarka kredytów gotówkowych 17BANKOW.com.

Pożyczka gotówkowa z głową!

maj 152017

undefined

Często się zastanawiamy jak powinniśmy wziąć pożyczkę gotówkową i się z nią nie męczyć. Wybór może nie jest łatwy, ale z pewnością będziemy z niej zadowoleni. Dobra pożyczka gotówkowa to przede wszystkim taka, która nie jest dla nas kulą u nogi.

Dobra pożyczka, czyli jaka?

Każdy chociaż raz był w takiej sytuacji, że nie miał pieniędzy na spełnienie swoich marzeń. Osoby, które mają problem z oszczędzaniem częściej biorą pożyczkę gotówkową. Dobry kredyt gotówkowy to taki, który nie sprawia nam problemów w spłacaniu. Zatem na samym początku powinniśmy postawić sobie pytanie – czy dam radę spłacać pożyczkę? Zdarzają się takie przypadki, że nie dajemy sobie z tym rady i często wiążemy koniec z końcem. No cóż, czasami kiedy czeka nas sezon na Pierwszą Komunię Świętą czy też wesele to potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki. Z czego wynika brak oszczędności? Powodów może być wiele, ale to wynika głównie z tego, że typowy Kowalski ma napięty budżet. Czy da się z niektórych rzeczy zrezygnować, aby odłożyć parę groszy? I tak i nie. Jeśli obiecasz sobie, że dasz radę spłacić pożyczkę to rozmowę można uznać za nieważną. Nigdy jednak nie możemy być pewni, że damy radę. Odpowiedzialność Finansowa jest tutaj naprawdę ważna. Kwota pożyczki powinna być dopasowana indywidualnie, aby nie zaburzyć rytmu domowego budżetu.

I co z tą pożyczką?

Mówi się, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi oczywiście o pieniądze. Czy tylko o nie? Niezupełnie. Ważny jest tutaj koszt pożyczki. Branie drogiej pożyczki gotówkowej nie należy do nie jest dobry pomysł. Jak pewnie zauważyłeś pożyczki mają różne oprocentowanie. Mamy do wyboru takie ze stałym oraz zmiennym oprocentowaniem pożyczki gotówkowej. Są różne rodzaje pożyczek, ale najodpowiedniejszą będzie ta na dowolny cel. Nie musimy się spowiadać z tego, że mieliśmy kupić samochód a ostatecznie zdecydowaliśmy się na coś innego. Nie znasz żadnego doradcy finansowego? Żaden problem. Oferta jest zróżnicowana i na pewno znajdziesz kogoś kto Ci odpowiednio doradzi.

Krótko mówiąc pożyczka gotówkowa to nie spacer w parku. Tutaj trzeba przemyśleć naprawdę dużo kwestii zanim zdecydujemy się do podpisania jakiejkolwiek umowy. Głównym źródłem problemów z pożyczką gotówkową jest niewystarczająca jej znajomość. Warto się dowiedzieć jakie mamy prawa. Na koniec zapraszam na www.ekredytowymarket.pl ranking pożyczek gotówkowych.

Kredyt gotówkowy przez Internet, plusy oraz minusy.

kwi 052017

Jeśli chodzi o bankowość elektroniczną to tak naprawdę warto powiedzieć o szansie wykonywania różnego rodzaju spraw finansowych bezpośrednio przez Internet. W takiej sytuacji należy powiedzieć o kredycie gotówkowym online. Takie rozwiązanie składać się będzie oczywiście z plusów oraz minusów.

Do dobrych stron warto oczywiście zaliczać prostotę, dostępność, bezpieczeństwo oraz większa oszczędność czasu. Dla osób żyjących w nieustannym biegu, a sposób działania Internetu nie jest nieznany to na pewno należy powiedzieć o dość dużym ułatwieniu. Kroki jakie muszą być w tym przypadku potrzebne dotyczą tego iż tutaj niezbędna sprawa dotyczy wypełnienia formularzu, a następnie oczekiwania na przelew na podane przez podmiot konto. Wykonanie tego dotyczy oczywiście dowolnego momentu. Można to również wykonać w weekend, a ograniczenia godzin otwarcia banku nie stanowi problemu. W przypadku zdolności kredytowej warto powiedzieć odnośnie podstaw przesłanych dokumentów. Ta sprawa dotyczy oczywiście formy dokumentu jako PDF lub wykorzystania specjalnych aplikacji. W przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy online nie należy podawać informacji dotyczących tego na co nastąpi wydanie pieniędzy. Brakować tutaj może oczywiście różnego rodzaju dodatkowych zabezpieczeń jakie mogą zostać potrzebne w odniesieniu do poręczycieli oraz banku. Wymaganie statusu klienta nie jest w takiej sytuacji potrzebne.

Istnieją również niekorzystne strony takiego rozwiązania. Do nich z pewnością warto zaliczać ograniczenia, duże oprocentowanie, brak połączenia z Internetem, brak rozmowy z komputerem. Warto w skrócie się dowiedzieć o najbardziej istotnych znaczeniach każdego z tych punktów. Z tego powodu, że kredyt zostanie udzielony przez Internet występować będą oczywiście ograniczenia pod względem kwot. Będąc zainteresowanym większym kredytem np. hipoteczny to tak naprawdę nie można go załatwić drogą online. Duży procent stanowi również problem. W tym przypadku należy powiedzieć o dość sporym oprocentowaniu, a dodatkowo o prowizji jaka może zostać pobrana przez bank. Warto mieć świadomość tego iż Internet za każdym razem nie będzie działać w sposób prawidłowy. Problem jaki tutaj może się pojawić dotyczy oczywiście komunikatu tj. strona chwilowo niedostępna. Rozmowa z komputerem nie jest tak naprawdę dostępna. Będąc w placówce banku uda się poradzić doradcy klienta na temat różnego rodzaju proponowanych rozwiązań. Czy kredyt gotówkowy online stanowi dobre rozwiązanie będzie oczywiście indywidualnym podejściem każdej osoby.

W poszukiwaniu idealnego brokera finansowego

mar 012017

Istnieją setki pożyczkodawców w Polsce i tak samo istnieje również duża liczba pośredników kredytowych w całym kraju, która mogłaby pomóc zrozumieć sens wszystkich różnych produktów kredytowych dostępnych na rynku. Dobrym sposobem na zrozumienie tego, co właściwie robi broker kredytowy to po prostu pomyśleć o firmach pożyczkowych jak o bydle i o pośrednikach kredytowych jak kowbojach - choć można znaleźć kredytodawców w ich środowisku naturalnym, jest to znacznie prostsze mieć brokera który trzyma je ranczo, dzięki czemu można zobaczyć je wszystkie naraz. Porozmawiaj z jednym kredytodawcą a dostaniesz małą liczbę opcji kredytowych świadczonych przez jedną firmę, pójdź do jednego maklera i może skończyć się na dziesiątkach, jeśli nie setkach opcji dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.
W czym zatem problem?


Niestety, jest też problem w odniesieniu do pośredników kredytowych - jak to ma miejsce w każdej dziedzinie biznesu - chodzi to, że wśród wszystkich firm wysokiej jakości dążących do świadczenia usługi na wysokim poziomie w miarę możliwości, jest więcej niż kilka firm które psują wizerunek całej branży oferując gorsze opcje kredytowe. Co gorsza, szybki rozwój internetu sprawił, że ??jest to tendencja, która ma się bardzo dobrze w ostatnich latach - te firmy pojawiają się w wyszukiwarkach obiecując góry złota, ale ostatecznie pozostawiają klientom dziurę w ich własnej kieszeni, tylko dlatego, że nie przeczytali wszystkiego co było napisane drobnym drukiem (lub, co gorsza ponieważ zostało to napisany w mylący sposób).


Nic więc dziwnego, że znalezienie renomowanego brokera kredytowego jest absolutnie niezbędne, jeśli chcemy, aby nie tylko znaleźć najlepszy kredyt dla siebie, ale również zapobiegać sytuacji, w której możemy zostać ostatecznie oszukani. Część znalezieniem takiego zależy od dobrego staroświeckiego zdrowego rozsądku - na przykład, jeśli na stronie internetowej maklerskiej pożyczki wygląda na to, że została ona stworzona w dziesięć minut przez kilka przeszkolonych małp, jesteś prawdopodobnie w złym miejscu. Jest też kwestia przejrzystości wszelkich opłat i innych opłat, które pośrednik może na ciebie nakładać. Powinny one być wymienione gdzieś na stronie maklerskiej, często w sekcji zatytułowanej Warunki, chociaż dokładna kwota może nie być dostępna, dopóki nie otrzyma się oferty – to opłata może być uzależniona od wielkości kredytu i odsetek. W każdym przypadku jednak, zasada jest oczywista: nie ma wzmianki o opłatach (lub informacja, że nie ma opłaty) oznacza prawdopodobnie, że najlepiej unikać tego brokera całkowicie.


Oprócz oczywistych rzeczy, znalezienie wiarygodnego brokera zajmuje trochę czasu. Nigdy nie rozmawiaj z maklerem, który żąda pieniędzy z góry, zanim zrobi jakąkolwiek pracę dla ciebie, ponieważ nie nie ma gwarancji, że dzięki niemu znajdziesz kredyt, który jest odpowiedni do danej sytuacji! Sprawdzaj tę informację poprzez bezpośrednią rozmowę z maklerem, ale nie pozwól mu na takie roszczenia – to ty jesteś klientem!


Warto również znaleźć pośrednika, który ma kontakt z dużą ilością kredytodawców w całym kraju, ponieważ jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że będziesz miał do wyboru naprawdę wiele opcji kredytowych. Problem z niektórymi brokerami jest taki, że czasem kierują Cię na kredytodawcę, który obiecał im kawałek tortu za takie polecenie. W końcu jednak, trzeba zrobić rozeznanie, co inni ludzie myślą na temat brokerów, jakich bierzesz pod uwagę. Fora internetowe są idealnym miejscem na ukształtowanie swojego myślenie na temat danego brokera.

Atom

Banki w zasięgu ręki