Dobry Kredyt

Jak nie dać się oszukać

Kredyt gotówkowy 1 000 złotych na 12 miesięcy.

lut 132019

Alior Bank, Citi Bank Handlowy i PKO Bank Polski- trójka banków oferujących najlepszy kredyt roczny na kwotę 1 000 złotych.

Kwota kredytu gotówkowego w wysokości 1 000 złotych nie jest dużym obciążeniem finansowym i zazwyczaj rozkłada się takie zadłużenie na okres 12 miesięcy. W internetowych kalkulatorach można sprawdzić jakie kredyty są najbardziej popularne w danym miesiącu i porównać je ze sobą. Sprawdzając jaki bank oferuje najlepszy kredyt gotówkowy w wysokości 1 000 złotych na okres jednego roku biorąc pod uwagę wysokość RRSO, pierwsze miejsce zajął Alior Bank. Jest to oferta pożyczki na piątkę z RRSO w wysokości 25,14% w skali roku. Oprocentowanie na jakie możemy liczyć równe jest tutaj 5% w skali roku, a prowizja za udzielenie zobowiązania wynosi 9% pożyczonej kwoty. Kalkulator wyliczył nam raty miesięczne w wysokości 85,61 złotych każda. Całkowity koszt jaki poniesie kredytobiorca decydując się na kredyt gotówkowy w Alior Banku będzie wynosił 117,29 złotych. Citi Bank Handlowy i jego oferta pożyczki gotówkowej zajęły drugie miejsce w rankingu. RRSO tutaj wynosi 19,05% w skali roku, a oprocentowanie nominalne zobowiązania 5,99% w skali roku. Prowizja dla banku stanowi 6% kwoty pożyczki. Raty miesięczne będą po 92,74 złote każda. Kredytobiorca poniesie koszt w wysokości 92,74 złotych. Miejsce trzecie zajęła mini ratka na dowolny cel w PKO Banku Polskim. Tutaj RRSO wynosi 20,27% w skali roku. Oprocentowanie kredytu będzie natomiast równe 8,99% w skali roku. Prowizja dla banku będzie stanowiła 4,99% kwoty pożyczki. Każda z dwunastu rat miesięcznych będzie po 87,45 złotych. Koszt całkowity jaki poniesie kredytobiorca będzie w wysokości 99,26 złotych. Była to trójka najlepszych ofert kredytu na kwotę 1 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym dwanaście miesięcy. Sprawdźmy pozostałe oferty jakie znalazły się w rankingu.

Kredyt gotówkowy "Stać Cię na zmiany" to oferta jaką można znaleźć w Banku BGŻ BNP Paribas. Jeżeli zdecydujemy się na wybór tej oferty RRSO będzie mieć tutaj wysokość 32,03% w skali roku. Oprocentowanie będzie równe 4,4% w skali roku, a prowizji 11,9% kwoty kredytu. Raty miesięczne będą po 85,33 złote, a koszt całkowity zobowiązania będzie równy 142,99 złotych. Pożyczka ekspresowa na dowolny cel to propozycja Banku Pekao. RRSO utrzymuje się tutaj na poziomie 27,64% w skali roku. Oprocentowanie nominalne proponowane przez bank równe jest w skali roku 8,99%, zaś prowizja 7,99%. Każda rata miesięczna będzie po 87,45 złotych. Da nam to całkowity koszt zobowiązania w wysokości 129,26 złotych. Bank Millennium proponuje pożyczkę gotówkowa, w przypadku której RRSO wynosi 31,60% w skali roku. Oprocentowanie nominalne równe jest tutaj 9,99%, a prowizja dla banku 7,99%. Raty miesięczne będą po 86,98 złotych, a koszt całkowity jaki wygeneruje zobowiązanie będzie w wysokości 143,71 złotych. Pożyczka zimowa 0° to oferta Alior Banku. RRSO ma tutaj wartość 32,87% w skali roku, oprocentowanie nominalne jest równe 6,90%, a prowizja nie jest przez bank naliczana jeżeli nasz kredyt będzie na kwotę 1 000 złotych z okresem spłaty jeden rok. Raty miesięczne będą po 86,48 złotych, a całkowity koszt jaki poniesie kredytobiorca decydujący się na tą ofertę będzie w wysokości 147,67 złotych. BGŻ BNP Paribas proponuje BNP Kredyt gotówkowy znany jako iGotówka. Tutaj RRSO wynosi 32,91% w skali roku. Oprocentowanie nominalne w skali roku jest równe 5,90%, a prowizja jaką nalicza sobie bank za uruchomienie zobowiązania jest równa 4,50%. Raty miesięczne będą po 95,60 złotych, a koszt całkowity będzie równy 147,15 złotych.

Bezpieczeństwo kredytów gotówkowych

lis 262018

Wykorzystywanie kredytów do finansowania potrzeb zawsze wiąże się z konkretnym ryzykiem. Jego przewidywanie powinno znaleźć się w narzędziach każdego kredytobiorcy zainteresowanego uczciwą współpracą z kredytodawcą. O bezpieczeństwo kredytów gotówkowych musisz zadbać samodzielnie. Artykuł poda ci zestaw rad umożliwiających wykonanie nad swoim budżetem, tzw. parasola ochronnego.

Ochrona interesów gospodarstwa domowego na rynku kredytowym

Rynek kredytowy to dla początkującego pożyczkobiorcy trudny orzech do zgryzienia. Podczas pierwszej obserwacji tej branży zauważysz występowanie podmiotów bankowych oraz parabankowych. Pierwszy dział, czyli banki detaliczne są nadzorowane, głównie przez KNF i Narodowy Bank Polski. Parabanki natomiast nie są nadzorowane, co znacznie zwiększa niebezpieczeństwo w trakcie spłaty zobowiązania. Aby bezpiecznie spłacać kredyt lepiej nie bierz na siebie w jednym czasie kilku zobowiązań. Nie zgadzaj się także na opłatę za przygotowanie wniosku, która grozi jego natychmiastowym odrzuceniem. Niektóre nieuczciwe parabanki obiecują, że wydadzą pożyczkobiorcy pieniądze, biorą od niego opłatę przygotowawczą, a później się po prostu wycofują z umowy. Pamiętaj też, aby racjonalnie oceniać koszty podczas podpisywania umowy kredytowej. Do tych kosztów zalicza się chociażby prowizja przygotowawcza, opłata za wycenę majątku stanowiącego zabezpieczenie umowy, koszty ubezpieczenia kredytu, dodatkowe opłaty w kategorii nietypowej. Spłata kredytu nie zawsze wiąże się z dobrą sytuacją pod względem płynności w gospodarstwie domowym. Najlepiej od razu założyć pewne problemy finansowe w przyszłości. Jeżeli nie spłacasz na czas rat i nie powiadomisz o tym instytucji kredytującej narażasz się na maksymalną stratę zaufania, a także na wpisanie na czarną listę dłużników. W takim przypadku nie będziesz miał szans na kolejne kredyty gotówkowe.

Na zakończenie

Jeżeli chcesz zmaksymalizować bezpieczeństwo kredytów, zaciągaj je raczej w bankach detalicznych niż w parabankach. Zwracaj szczególną uwagę na opłaty dodatkowe i nie zgadzaj się na opłaty nieuzasadnione. Przedstawione w artykule warunki powinny odciążyć twój budżet. Bezpieczeństwo kredytowania jest kluczowe, jeżeli chodzi nawet o krótkoterminowe zobowiązania.

Kredyt najlepszą ofertą

wrz 272018

W naszej cywilizacji mamy bardzo wiele ciekawych rozwiązań, które świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji. Doskonale widać to w dążeniu do finansowego sukcesu, który jest przecież marzeniem każdego człowieka. Coraz częściej możemy spotkać oferty pracy czy też oferty innych możliwości działań, niekoniecznie związanych z pracą, które otwierają przede nami bramy do pieniędzy. Warto jestem więc zapoznać się ż korzystnymi możliwościami, które mogą nam pomóc osiągnąć właściwy tor do zdobywania bogactwa. Podstawowym narzędziem jest oczywiście praca ale czasami mamy zupełnie inne potrzebny dlatego chętnie sięgamy po kredyty. To one ułatwiają nam wiele spraw, ponieważ możemy w ten sposób zaspokoić swoje finansowe potrzeby. Praca przynosi nam pieniądze, ale niestety nie zawsze mamy szansę na szybkie zarobki, dlatego szukamy często nowych rozwiązań, a do takich rozwiązań możemy zaliczyć kredyty gotówkowe, które świetnie sprawdzają się w razie nagłych wydatków.

Każdy ma dziś szanse na skorzystanie z najlepszych opcji dla siebie. Wiele banków daje nam dziś możliwości do pożyczenia pieniędzy na różne cele, bez zbędnego administrowania, bez zbędnej biurokracji. Oczywiście ważne jest to, aby odpowiednio przyjrzeć się oferowanym kredytom, ponieważ od tego zależy nasza kredytowa droga. Warunki umowy zawsze winny nam być znane, ponieważ pożyczenie powinno być świadome, a podpisana umowa zawsze niesie za sobą pewne konsekwencje, o czym już na początku powinniśmy być poinformowani. Obecnie możemy spotkać wielu oszustów, którzy liczą na szybki zarobek, nie biorąc w ogóle pod uwagę pożyczkobiorcy. Aby uniknąć takich sytuacji, warto podjąć wszelkie starania w celu uzyskania jednolitej informacji, która pomoże nam wybrać właściwy element kredytowania. I nie powinniśmy się tutaj bać banków, które istnieją już długie lata na rynku finansowym. Bardziej powinniśmy się szczegółowo przyglądać firmom, które obiecują szybkie pożyczki, tak zwane współcześnie chwilówki. To tutaj istnieje ryzyko oszustwa, tym bardziej, jeśli dana firma nie jest dobrze znana.

Kredyty gotówkowe należą do bardzo popularnych narzędzi. Bardzo często taka możliwość pożyczenia pieniędzy, daje ludziom szansę na nowe możliwości. Mając gotówkę zawsze możemy zainwestować takie pieniądze w określony przez nas cel, dokonać jakieś zakupu, lub też pomnożyć pożyczone pieniądze poprzez umiejętne granie na giełdzie. Bank nie powinien pytać, na jaki cel środki zostaną przez nas przeznaczone, bo przecież mogą to być zakupy lub też inwestycja w ślub czy też inną uroczystość, która stanowi ważny element naszego życia. Nie powinniśmy się bać kredytów, ponieważ są one dziś bezpiecznym narzędziem. Ważne jest jednak to, abyśmy my sami w odpowiedni sposób zasięgnęli informacji, które mogą nam pomóc w podjęciu decyzji.

Kredyty gotówkowe mają dziś ogromny popyt, dlatego warto spróbować swoich sił w kreowaniu potencjału pożyczkowego. To bardzo ważne, aby być wiarygodnym jako klient, a takiej wiarygodność może nam dać nasza kredytowa historia. Ma to ogromne znaczenie w budowaniu potencjału pożyczkowego, gdyż stanowi to dla banku swego rodzaju element zaufania. Wiele osób, które pierwszy raz proszą o kredyt, otrzymuje negatywną decyzję. Spowodowane to jest tym, że banki nie widzą w systemie historii takie klienta. Oczywiście są to wyjątki, ponieważ tutaj dużą rolę odgrywa również wiek kredytobiorcy i wiele innych czynników. Nie oznacza to jednak tego, że tak się nie zdarza, a pozytywna historia naszych wcześniejszych kredytów, ma korzystny wpływ również na decyzję skierowaną do nas.

Kredyty hipoteczne.

lip 272018

Pojęcie Banku Kredytu Hipotecznego.

Bank Kredytu Hipotecznego został utworzony w 1919 roku. Była to spółka akcyjna, jakiej siedziba główna znajdowała się w Warszawie. Bank posiadał agencje w Kaliszu i Łodzi. Pierwszym prezesem banku został pan Henryk Dziewulski. Bank miał za zadanie udzielać kredytów hipotecznych i emitować listy zastawne. Jego zadaniem było również wykonywanie wszelkich operacji bankowych. Kapitał założycielski banku sięgał dziesięciu milionów. W roku 1928 bank połączył się z Bankiem Przemysłowców Polskich.

Pojęcie kredytu hipotecznego.

Kredyty hipoteczne zalicza się do długoterminowych kredytów bankowych. Zabezpieczeniem takiego kredytu jak łatwo się domyślić jest hipoteka, która ustanowiona jest na rzecz banku udzielającego kredyt. Hipotekę ustala się na prawie użytkowania pieczystego lub na prawie własności nieruchomości, która musi znajdować się na terenie naszego kraju. Najczęściej celem brania kredytów hipotecznych jest sfinansowanie kupna domu lub mieszkania. Hipoteka jest podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego, ale nie jest to jedyne zabezpieczenie. Kredytobiorca ręczy swoim majątkiem, że zaciągnięty kredyt spłaci. Do czasu, kiedy hipoteka zostanie ustanowiona mamy inne tymczasowe formy zabezpieczenia. Najczęściej jest to ubezpieczenie kredytu, weksel, poręczenie bądź też blokada środków na rachunku należącego do kredytobiorcy. Z kredytem hipotecznym wiąże się kilka kosztów. Są nimi prowizja bankowa, stanowienie hipoteki poprzez wpis do Księgi Wieczystej nieruchomości jaka prowadzona jest przez Sąd, koszty notarialne, ewentualne założenie księgi wieczystej jeżeli nieruchomość jej nie posiada, ubezpieczenie kredytu jak również ubezpieczenie na życie i od zdarzeń losowych. Oczywiście mamy jeszcze całkowity koszt kredytu, na jaki składają się wszystkie koszta z nim związane. Zabezpieczeniem hipotecznym obciążone są również pożyczki hipoteczne. Tutaj również hipoteka ustanawiana jest na nieruchomości jaka należy do kredytobiorcy. Pożyczki mają charakter długoterminowy i brane są na okres od około 15 do 20 lat. Mają nieco krótszy okres kredytowania niż kredyty hipoteczne. Najczęściej pożyczka hipoteczna stanowi 70% wartości nieruchomości jaka została zastawiona, ale są sytuacje, kiedy stanowi nawet 100% jej wartości.

Potrzebne pieniądze na remont? Koniecznie to przeczytaj!

maj 222018

Jeśli jesteś osobą kreatywną projekt DIY to ekscytująca okazja, aby poprawić jakość życia, zwiększyć wartość domu i rozwijać tę kreatywność. Jesteś gotowy, aby prowadzić wojnę w żałośnie przestarzałej kuchni?

Niezależnie od Twojego poglądu, ulepszenia domu i naprawy mogą stać się bardzo drogie, bardzo szybko. Niewielkie przebudowy kuchni kosztują średnio 20 830 złotych, wymiana okien winylowych to 15 282 złotych, a dodanie głównej sypialni może spokojnie kosztować jeszcze więcej.

O ile nie chcesz na to wydawać swoich oszczędności 0 będziesz potrzebował pożyczki na ulepszenie domu, żeby sfinansować takie projekty.

Ale jaki rodzaj pożyczki i pożyczkodawcy jest odpowiedni dla ciebie?

Kompletny przewodnik po pożyczkach na modernizację domu sortuje różne rodzaje pożyczek na remont domu, dzięki czemu możesz znaleźć taką, który spełnia Twoje potrzeby związane z przebudową - i uwzględnia twój budżet, zobacz więc najlepszy kredyt gotówkowy i ciesz się realizacją marzeń.

Co najważniejsze, może pomóc w znalezieniu pożyczek, do których się kwalifikujesz, nawet jeśli twoja ocena kredytowa nie jest czymś, czym można byłoby się chwalić.

Opcje kredytu

Refinansowanie kredytu gotówkowego jest jednym z najczęstszych sposobów opłacania remontu domu. Dzięki refinansowaniu wypłat refinansujesz istniejący kredyt hipoteczny na więcej niż bieżące saldo. Zachowujesz różnicę między nowymi a starymi kredytami. Na przykład, jeśli jesteś winien 200 000 zł w domu o wartości dwukrotnie wyższej, możesz wziąć pożyczkę za 300 000 zł, zastępując poprzednią pożyczkę i otrzymując zwrot gotówki przy zamknięciu. Nowa hipoteki może nawet wynikać z niższej stopy procentowej lub mniejszych płatności miesięcznych.

Istnieją dwa rodzaje refinansowań wypłat: rządowe i konwencjonalne.

Konwencjonalne refinansowanie wypłat. Jeśli masz dużo kapitału własnego w domu, wypłata gotówki pozwala uwolnić znaczną sumę na kosztowne remonty. Jednakże, jeśli nie masz wystarczającej ilości kapitału, a twoja ocena kredytowa jest niska, możesz uznać za trudne lub niemożliwe przyznanie pożyczki w kwocie, której potrzebujesz. Teoretycznie ten rodzaj finansowania jest dostępny dla osób o dość dobrym ratingu kredytowym. W rzeczywistości wielu kredytodawców ustala swoje minimalne wartości w odniesieniu do tego.

Jeśli się zakwalifikujesz, pomimo miernego wyniku, zapłacisz więcej odsetek i opłat niż ktoś o imponującej historii kredytowej. Innymi słowy, im lepszy wynik, tym więcej możliwości remontowych w domu, tym mniej płacisz odsetkami. Zaletą jest też stała stopa procentowa. Pozwala to obliczyć całkowity koszt pożyczki - z góry.

Lokata 2 000 złotych na 10 miesięcy.

mar 132018Alior Bank i jego lokata na nowe środki. Alior Bank jest bankiem uniwersalnym jaki w Polsce istnieje od 2008 roku. W ofercie mogą znaleźć coś dla siebie zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi. Jest to dosyć znany bank działający w Polsce z jakiego usług korzysta cala masa klientów. Jedną z ciekawszych propozycji Alior Banku jest lokata na nowe środki z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 2,25% w skali roku. Zakładając taką lokatę na kwotę 2 000 złotych na okres 9 miesięcy uda nam się zarobić netto 27 złotych. Lokata na nowe środki to propozycja przygotowana z myślą o wszystkich klientach Alior Banku. Lokatę można założyć od kwoty minimalnej 1 000 złotych. Założymy ją albo w oddziale banku, albo online. Co ważne do skorzystania z oferty nie jest konieczne założenie w banku rachunku osobistego. Oprocentowanie przez cały czas trwania lokaty jest stałe, a odsetki są kapitalizowane na koniec okresu. Zrywając lokatę przed terminem jej zakończenia utracimy wszystkie uzbierane odsetki. Nasz wkład objęty jest gwarancją BFG. Taka gwarancja obejmuje środki na lokatach i kontach bankowych do kwoty 100 tysięcy euro. Lokata w Plus Banku. Plus Bank jest bankiem komercyjnym jakiego siedziba główna znajduje się w Warszawie. Został założony w 1991 roku. Jest to bank detaliczny jakie ukierunkowany jest przede wszystkim na udzielanie kredytów gotówkowych i na przyjmowanie depozytów terminowych. W ofercie można znaleźć lokatę standardową z oprocentowaniem wynoszącym 1,55% w skali roku. Wpłacając na tą lokatę na okres 10 miesięcy kwotę 2 000 złotych uda nam się zarobić nieco ponad 20 złotych. Na lokatę można wpłacić kwoty od 1 000 złotych do maksymalnie 49 999,99 złotych. Oferta została skierowana przez bank do nowych klientów jak i do tych obecnych. Założenie konta w banku nie jest konieczne, aby móc założyć lokatę standardową. Oprocentowanie jest stałe, a odsetki są kapitalizowane na koniec okresu trwania lokaty. Całkowita utrata odsetek to konsekwencja jaką poniesiemy, w przypadku kiedy zerwiemy lokatę przed czasem. Nasze środki wpłacone na lokatę są bezpieczne dzięki gwarancji jaką nam daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarancją BFG objęte są środki do kwoty 100 tysięcy euro.

Atom

Banki w zasięgu ręki