Dobry Kredyt

Jak nie dać się oszukać

W jaki sposób udoskonalić zdolność kredytową?

cze 082017

Udoskonalenie zdolności kredytowej nie jest może najprostszym zadaniem, ale na pewno możliwym w wielu podstawowych obszarach funkcjonowania gospodarstwa domowego. Dobra zdolność kredytowa jest niezbędna przy nawiązywaniu współpracy z bankami detalicznymi i nawet drobnymi firmami pożyczkowymi. Żaden pożyczkodawca nie chce brać na siebie nadmiernego ryzyka przy podpisywaniu umowy. Jak zatem udoskonalić efektywnie zdolność kredytową budżetu domowego? W artykule poznasz kilka ciekawych metod optymalizacji.

Prawidłowe podejście do pracy nad zdolnością kredytową

W praktyce pożyczkodawca posiada własny system oceny kredytobiorcy tworzony w oparciu o standardowe normy prawne dla banków detalicznych lub firm pożyczkowych. Obniżenie kosztów utrzymania to jedna z najważniejszych strategii dla każdego kredytobiorcy, przy jednoczesnym maksymalizowaniu dochodów budżetu gospodarstwa domowego. Dobrze, jeżeli pracujesz na etacie (umowa o pracę na czas nieokreślony), a przy okazji realizujesz dodatkowe zlecenia, np. w oparciu o umowę o dzieło (praca weekendowa). W ten sposób dochodzi do zwiększenia dochodu i tym samym punktacji kredytowej. Przy większych pożyczkach wielu kredytobiorców rezygnuje z samochodów i przenosi się do mniejszych miejscowości ze względu na niższe koszty utrzymania. W dużych aglomeracjach większość pensji pożera paliwo, jedzenie, opłaty za mieszkanie. W takich warunkach naprawdę trudno o racjonalny kredyt gotówkowy. Zastanów się również nad zamknięciem dotychczasowych zobowiązań wobec różnorodnych instytucji. Zaleganie z opłatami i innymi ratami kredytów nigdy nie służy dla zdolności kredytowej. Przy małych dochodach najlepiej porozumieć się z innym kredytobiorcą i wspólnie podpisać umowę kredytową. Wtedy dochodzi do sumowania dochodów.

Czy warto pracować nad zdolnością kredytową?

Jeżeli zamierzasz pozyskiwać kredyty gotówkowe regularnie, a z czasem podpisać umowę o kredyt hipoteczny lepiej stale kontrolować warunki zdolności kredytowej, wydatki i dochody budżetu domowego z uwzględnieniem najważniejszych potrzeb domowników. Wielu pożyczkodawców posiada autorskie techniki analizy klienta. Lepiej nie ryzykować pogorszenia najważniejszych wskaźników płynności gospodarstwa domowego, bo po prostu tracisz szanse na wartościowy kredyt gotówkowy, sprawdź porównywarka kredytów gotówkowych 17BANKOW.com.

Pożyczka gotówkowa z głową!

maj 152017

undefined

Często się zastanawiamy jak powinniśmy wziąć pożyczkę gotówkową i się z nią nie męczyć. Wybór może nie jest łatwy, ale z pewnością będziemy z niej zadowoleni. Dobra pożyczka gotówkowa to przede wszystkim taka, która nie jest dla nas kulą u nogi.

Dobra pożyczka, czyli jaka?

Każdy chociaż raz był w takiej sytuacji, że nie miał pieniędzy na spełnienie swoich marzeń. Osoby, które mają problem z oszczędzaniem częściej biorą pożyczkę gotówkową. Dobry kredyt gotówkowy to taki, który nie sprawia nam problemów w spłacaniu. Zatem na samym początku powinniśmy postawić sobie pytanie – czy dam radę spłacać pożyczkę? Zdarzają się takie przypadki, że nie dajemy sobie z tym rady i często wiążemy koniec z końcem. No cóż, czasami kiedy czeka nas sezon na Pierwszą Komunię Świętą czy też wesele to potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki. Z czego wynika brak oszczędności? Powodów może być wiele, ale to wynika głównie z tego, że typowy Kowalski ma napięty budżet. Czy da się z niektórych rzeczy zrezygnować, aby odłożyć parę groszy? I tak i nie. Jeśli obiecasz sobie, że dasz radę spłacić pożyczkę to rozmowę można uznać za nieważną. Nigdy jednak nie możemy być pewni, że damy radę. Odpowiedzialność Finansowa jest tutaj naprawdę ważna. Kwota pożyczki powinna być dopasowana indywidualnie, aby nie zaburzyć rytmu domowego budżetu.

I co z tą pożyczką?

Mówi się, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi oczywiście o pieniądze. Czy tylko o nie? Niezupełnie. Ważny jest tutaj koszt pożyczki. Branie drogiej pożyczki gotówkowej nie należy do nie jest dobry pomysł. Jak pewnie zauważyłeś pożyczki mają różne oprocentowanie. Mamy do wyboru takie ze stałym oraz zmiennym oprocentowaniem pożyczki gotówkowej. Są różne rodzaje pożyczek, ale najodpowiedniejszą będzie ta na dowolny cel. Nie musimy się spowiadać z tego, że mieliśmy kupić samochód a ostatecznie zdecydowaliśmy się na coś innego. Nie znasz żadnego doradcy finansowego? Żaden problem. Oferta jest zróżnicowana i na pewno znajdziesz kogoś kto Ci odpowiednio doradzi.

Krótko mówiąc pożyczka gotówkowa to nie spacer w parku. Tutaj trzeba przemyśleć naprawdę dużo kwestii zanim zdecydujemy się do podpisania jakiejkolwiek umowy. Głównym źródłem problemów z pożyczką gotówkową jest niewystarczająca jej znajomość. Warto się dowiedzieć jakie mamy prawa. Na koniec zapraszam na www.ekredytowymarket.pl ranking pożyczek gotówkowych.

Kredyt gotówkowy przez Internet, plusy oraz minusy.

kwi 052017

Jeśli chodzi o bankowość elektroniczną to tak naprawdę warto powiedzieć o szansie wykonywania różnego rodzaju spraw finansowych bezpośrednio przez Internet. W takiej sytuacji należy powiedzieć o kredycie gotówkowym online. Takie rozwiązanie składać się będzie oczywiście z plusów oraz minusów.

Do dobrych stron warto oczywiście zaliczać prostotę, dostępność, bezpieczeństwo oraz większa oszczędność czasu. Dla osób żyjących w nieustannym biegu, a sposób działania Internetu nie jest nieznany to na pewno należy powiedzieć o dość dużym ułatwieniu. Kroki jakie muszą być w tym przypadku potrzebne dotyczą tego iż tutaj niezbędna sprawa dotyczy wypełnienia formularzu, a następnie oczekiwania na przelew na podane przez podmiot konto. Wykonanie tego dotyczy oczywiście dowolnego momentu. Można to również wykonać w weekend, a ograniczenia godzin otwarcia banku nie stanowi problemu. W przypadku zdolności kredytowej warto powiedzieć odnośnie podstaw przesłanych dokumentów. Ta sprawa dotyczy oczywiście formy dokumentu jako PDF lub wykorzystania specjalnych aplikacji. W przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy online nie należy podawać informacji dotyczących tego na co nastąpi wydanie pieniędzy. Brakować tutaj może oczywiście różnego rodzaju dodatkowych zabezpieczeń jakie mogą zostać potrzebne w odniesieniu do poręczycieli oraz banku. Wymaganie statusu klienta nie jest w takiej sytuacji potrzebne.

Istnieją również niekorzystne strony takiego rozwiązania. Do nich z pewnością warto zaliczać ograniczenia, duże oprocentowanie, brak połączenia z Internetem, brak rozmowy z komputerem. Warto w skrócie się dowiedzieć o najbardziej istotnych znaczeniach każdego z tych punktów. Z tego powodu, że kredyt zostanie udzielony przez Internet występować będą oczywiście ograniczenia pod względem kwot. Będąc zainteresowanym większym kredytem np. hipoteczny to tak naprawdę nie można go załatwić drogą online. Duży procent stanowi również problem. W tym przypadku należy powiedzieć o dość sporym oprocentowaniu, a dodatkowo o prowizji jaka może zostać pobrana przez bank. Warto mieć świadomość tego iż Internet za każdym razem nie będzie działać w sposób prawidłowy. Problem jaki tutaj może się pojawić dotyczy oczywiście komunikatu tj. strona chwilowo niedostępna. Rozmowa z komputerem nie jest tak naprawdę dostępna. Będąc w placówce banku uda się poradzić doradcy klienta na temat różnego rodzaju proponowanych rozwiązań. Czy kredyt gotówkowy online stanowi dobre rozwiązanie będzie oczywiście indywidualnym podejściem każdej osoby.

W poszukiwaniu idealnego brokera finansowego

mar 012017

Istnieją setki pożyczkodawców w Polsce i tak samo istnieje również duża liczba pośredników kredytowych w całym kraju, która mogłaby pomóc zrozumieć sens wszystkich różnych produktów kredytowych dostępnych na rynku. Dobrym sposobem na zrozumienie tego, co właściwie robi broker kredytowy to po prostu pomyśleć o firmach pożyczkowych jak o bydle i o pośrednikach kredytowych jak kowbojach - choć można znaleźć kredytodawców w ich środowisku naturalnym, jest to znacznie prostsze mieć brokera który trzyma je ranczo, dzięki czemu można zobaczyć je wszystkie naraz. Porozmawiaj z jednym kredytodawcą a dostaniesz małą liczbę opcji kredytowych świadczonych przez jedną firmę, pójdź do jednego maklera i może skończyć się na dziesiątkach, jeśli nie setkach opcji dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.
W czym zatem problem?


Niestety, jest też problem w odniesieniu do pośredników kredytowych - jak to ma miejsce w każdej dziedzinie biznesu - chodzi to, że wśród wszystkich firm wysokiej jakości dążących do świadczenia usługi na wysokim poziomie w miarę możliwości, jest więcej niż kilka firm które psują wizerunek całej branży oferując gorsze opcje kredytowe. Co gorsza, szybki rozwój internetu sprawił, że ??jest to tendencja, która ma się bardzo dobrze w ostatnich latach - te firmy pojawiają się w wyszukiwarkach obiecując góry złota, ale ostatecznie pozostawiają klientom dziurę w ich własnej kieszeni, tylko dlatego, że nie przeczytali wszystkiego co było napisane drobnym drukiem (lub, co gorsza ponieważ zostało to napisany w mylący sposób).


Nic więc dziwnego, że znalezienie renomowanego brokera kredytowego jest absolutnie niezbędne, jeśli chcemy, aby nie tylko znaleźć najlepszy kredyt dla siebie, ale również zapobiegać sytuacji, w której możemy zostać ostatecznie oszukani. Część znalezieniem takiego zależy od dobrego staroświeckiego zdrowego rozsądku - na przykład, jeśli na stronie internetowej maklerskiej pożyczki wygląda na to, że została ona stworzona w dziesięć minut przez kilka przeszkolonych małp, jesteś prawdopodobnie w złym miejscu. Jest też kwestia przejrzystości wszelkich opłat i innych opłat, które pośrednik może na ciebie nakładać. Powinny one być wymienione gdzieś na stronie maklerskiej, często w sekcji zatytułowanej Warunki, chociaż dokładna kwota może nie być dostępna, dopóki nie otrzyma się oferty – to opłata może być uzależniona od wielkości kredytu i odsetek. W każdym przypadku jednak, zasada jest oczywista: nie ma wzmianki o opłatach (lub informacja, że nie ma opłaty) oznacza prawdopodobnie, że najlepiej unikać tego brokera całkowicie.


Oprócz oczywistych rzeczy, znalezienie wiarygodnego brokera zajmuje trochę czasu. Nigdy nie rozmawiaj z maklerem, który żąda pieniędzy z góry, zanim zrobi jakąkolwiek pracę dla ciebie, ponieważ nie nie ma gwarancji, że dzięki niemu znajdziesz kredyt, który jest odpowiedni do danej sytuacji! Sprawdzaj tę informację poprzez bezpośrednią rozmowę z maklerem, ale nie pozwól mu na takie roszczenia – to ty jesteś klientem!


Warto również znaleźć pośrednika, który ma kontakt z dużą ilością kredytodawców w całym kraju, ponieważ jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że będziesz miał do wyboru naprawdę wiele opcji kredytowych. Problem z niektórymi brokerami jest taki, że czasem kierują Cię na kredytodawcę, który obiecał im kawałek tortu za takie polecenie. W końcu jednak, trzeba zrobić rozeznanie, co inni ludzie myślą na temat brokerów, jakich bierzesz pod uwagę. Fora internetowe są idealnym miejscem na ukształtowanie swojego myślenie na temat danego brokera.

Inwestycja w lokaty strukturyzowane. O czym należy pamiętać?

sty 302017

Cecha charakterystyczna w przypadku rozwiązania zawartego w głównym temacie to oczywiście skrócony czas w zakresie przyjmowania kwoty. Bardzo często może dochodzić do sytuacji, ze klienci są w stanie wypłacić pieniądze przez kilkanaście dni, a następnie zamknąć subskrypcję i utworzone środki są w stanie samodzielnie na siebie zapracować. W przypadku kwoty ustalonej w regulaminie (najczęściej 2-4lata) może nastąpić wygaśnięcie oraz wypłata zachomikowanych środków, zobacz na moja-skarbonka.pl jak obchodzić się z lokatami.

Przeznaczenie lokat strukturyzowanych to przede wszystkim osoby, które chcą znaleźć inną opcję biorąc pod uwagę standardowe lokaty z zapasem odpowiedniej gotówki. W wielu przypadkach najmniejszy pułap dotyczyć będzie przede wszystkim kwoty jako 5-10 tys. zł, wynik może również dotyczyć 20 tys. zł. W jaki sposób należy traktować takie rozwiązanie? Z pewnością jest to uzupełnienie portfela inwestycyjnego. Z tego względu konieczne może być przejście na taki sposób inwestycji. Będąc w posiadaniu jedynie 5 tys. złoty nie należy myśleć o lokacie strukturyzowanej. Warto się nad nią zastanowić będąc w posiadaniu około 25 tys. zł. Jedną z rzeczy o jakiej należy pomyśleć biorąc pod uwagę lokaty strukturyzowane to oczywiści stan gwarancji jaka ona jest w stanie zapewnić. Co do tego nikt nie może mieć żadnych wątpliwości. Jest to jedna z największych zalet. W wielu przypadkach instytucja, która może zaoferować lokatę jest w stanie zapewnić 100% gwarancji inwestycji. Sytuacja także może dotyczyć premii w wysokości kwoty od 2 do 5%. Chociaż w wielu przypadkach może dochodzić do tego, że lokata to gwarancja 80% zainwestowanej kwoty. Poziom gwarancji w dużej mierze może być uzależniony od ryzyka inwestycji. Biorąc pod uwagę 100% gwarancję, każdy klient jest w stanie poczuć się maksymalnie bezpiecznie. Kolejne ryzyko jest w stanie wystąpić w zakresie gwarancji 90% lub 80%. Pozytywna decyzja o lokacie jaką jest gwarancja kapitału 80% to tak naprawdę pozwolenie na straty w około 20% inwestycji. Bezpieczne podejście będzie charakteryzować traktowania z dystansem danych historycznych, które są przedstawiane w spotach reklam. Niewątpliwie każdy, kto chce inwestować w przypadku pośrednictwa TFI bardzo często wie jak należy wykorzystać reklamy i te dane. Widząc reklamę z zyskiem 110% w przeciągu 3lat należy podejść do tego z dużym poziomem rezerwy. Z pewnością nikt nie jest w stanie zagwarantować zysków zbliżonych do takiego poziomu w przyszłości. Jednostki muszą o tym poinformować, ale tak naprawdę robią to z niezbyt dużym zaangażowaniem. Konsekwencja rezygnacji zamieszczona jest niewielkim druczkiem. Przed zainwestowaniem dość sporej kwoty konieczne może być to, aby sprawdzić jaka kara będzie istnieć w przypadku zerwania lokaty przed jej finalnym zakończeniem. Na szczególną uwagę winna zasługiwać konsekwencja z rezygnacji dotyczącej regulaminu. Taki temat może być bardzo często pomijany. Warto wziąć pod uwagę wielkość partycypacji w zyskach. Bardzo często może dochodzić do sytuacji, że inwestycja na rynku złota oraz kukurydzy umożliwiła zarobek lokaty 100% w przeciągu 3lat. Nie ma co się cieszyć od razu. Taki zysk nie musi oznaczać trafienia bezpośrednio do kieszeni. Może to być uzależnione od partypacji w zyskach. Wielkość partypacji to z pewnością dla klienta dość sporty czynnik, który może przemówić za taką czy inną lokatę.

Na samym końcu warto pamiętać o dość ważnej sprawie. Nie można w tym przypadku liczyć na doradcę. Warto wziąć pod uwagę zysk pieniądza w czasie. W przypadku decyzji inwestycji trzyletniej zamiast otrzymać dość spory zysk dostanie się kapitał z niewielką premią.

Kredyt gotówkowy czy to bezpieczna inwestycja

paź 212016

Kredyt gotówkowy na dowolny cel to jedna z ciekawszych propozycji, stąd też cieszy się dużą popularnością. Zainteresowanie z każdym dniem rośnie, bo jednak klientów przybywa, a pozytywny komentarz na temat danej oferty to jednak jest solidna reklama. Zaleca się spojrzeć na temat obiektywnie, pobrać wszelkie wiadomości i dopiero zdecydować się na decyzję. W razie zapytań to źródeł informacji nie brakuje, trzeba tylko wdrążyć się w poszukiwania. Wybierając właśnie kredyt gotówkowy osoba zainteresowana powinna zdawać sobie sprawę, że automatycznie staje się kredytobiorcą, czyli zobowiązana jest do wyregulowania zadłużenia w odpowiednim terminie.

Ciekawe i znane kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy na dowolny cel bez wątpienia jest oferta godną analizy, należy tylko starannie się do niej przygotować. Wszystkie banki zabezpieczają się na przyszłość, stąd też mają oczekiwania, a jest to weksel in blanco, poręczenie osób trzecich oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu kiedy to takie ma się w posiadaniu. Starsze osoby mogą również korzystać z wygodnego rozwiązania, w tym przypadku należy dostarczyć ostatni wycinek emerytury albo renty oraz zaświadczenie z ZUS. Przeznaczenie pieniędzy zależy od osoby zainteresowanej, zaleca się kierować swoimi oczekiwaniami. Kredyt na rachunek bieżący jest ogromną oszczędnością czasu przez wykorzystanie istniejącego konta. Dana instytucja bankowa oczywiście przed podjęciem decyzji najpierw zobowiązana jest bardzo dobrze sprawdzić historię podanego konta. Wiadomo, jest to poważna instytucja, która nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek ryzyko. W momencie kiedy jest wszystko w porządku osoba zainteresowana może czekać na gotówkę. Karta kredytowa jest tania w utrzymaniu, ale przede wszystkim jest to oferta zabezpieczająca. Przyczyną jest określony z góry limit dziennych wypłat, dzięki czemu kredytobiorca jednego dnia nie może wydać za dużych pieniędzy. Preferowane jest to rozwiązanie, bo nie od dziś wiadomo, że większość osób nie potrafi racjonalnie prowadzić pieniądze.

Kredyt gotówkowy cieszy się zainteresowaniem, bo jest to jednak oferta finansowa, która rzeczywiście jest godna zainteresowania. Zaleca się spojrzeć na temat obiektywnie i dopiero podjąć ostateczną decyzję. To nie jest wcale takie trudne, trzeba po prostu szczerze się zaangażować.

Atom

Banki w zasięgu ręki