Dobry Kredyt

Jak nie dać się oszukać

Kredyt najlepszą ofertą

wrz 272018

W naszej cywilizacji mamy bardzo wiele ciekawych rozwiązań, które świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji. Doskonale widać to w dążeniu do finansowego sukcesu, który jest przecież marzeniem każdego człowieka. Coraz częściej możemy spotkać oferty pracy czy też oferty innych możliwości działań, niekoniecznie związanych z pracą, które otwierają przede nami bramy do pieniędzy. Warto jestem więc zapoznać się ż korzystnymi możliwościami, które mogą nam pomóc osiągnąć właściwy tor do zdobywania bogactwa. Podstawowym narzędziem jest oczywiście praca ale czasami mamy zupełnie inne potrzebny dlatego chętnie sięgamy po kredyty. To one ułatwiają nam wiele spraw, ponieważ możemy w ten sposób zaspokoić swoje finansowe potrzeby. Praca przynosi nam pieniądze, ale niestety nie zawsze mamy szansę na szybkie zarobki, dlatego szukamy często nowych rozwiązań, a do takich rozwiązań możemy zaliczyć kredyty gotówkowe, które świetnie sprawdzają się w razie nagłych wydatków.

Każdy ma dziś szanse na skorzystanie z najlepszych opcji dla siebie. Wiele banków daje nam dziś możliwości do pożyczenia pieniędzy na różne cele, bez zbędnego administrowania, bez zbędnej biurokracji. Oczywiście ważne jest to, aby odpowiednio przyjrzeć się oferowanym kredytom, ponieważ od tego zależy nasza kredytowa droga. Warunki umowy zawsze winny nam być znane, ponieważ pożyczenie powinno być świadome, a podpisana umowa zawsze niesie za sobą pewne konsekwencje, o czym już na początku powinniśmy być poinformowani. Obecnie możemy spotkać wielu oszustów, którzy liczą na szybki zarobek, nie biorąc w ogóle pod uwagę pożyczkobiorcy. Aby uniknąć takich sytuacji, warto podjąć wszelkie starania w celu uzyskania jednolitej informacji, która pomoże nam wybrać właściwy element kredytowania. I nie powinniśmy się tutaj bać banków, które istnieją już długie lata na rynku finansowym. Bardziej powinniśmy się szczegółowo przyglądać firmom, które obiecują szybkie pożyczki, tak zwane współcześnie chwilówki. To tutaj istnieje ryzyko oszustwa, tym bardziej, jeśli dana firma nie jest dobrze znana.

Kredyty gotówkowe należą do bardzo popularnych narzędzi. Bardzo często taka możliwość pożyczenia pieniędzy, daje ludziom szansę na nowe możliwości. Mając gotówkę zawsze możemy zainwestować takie pieniądze w określony przez nas cel, dokonać jakieś zakupu, lub też pomnożyć pożyczone pieniądze poprzez umiejętne granie na giełdzie. Bank nie powinien pytać, na jaki cel środki zostaną przez nas przeznaczone, bo przecież mogą to być zakupy lub też inwestycja w ślub czy też inną uroczystość, która stanowi ważny element naszego życia. Nie powinniśmy się bać kredytów, ponieważ są one dziś bezpiecznym narzędziem. Ważne jest jednak to, abyśmy my sami w odpowiedni sposób zasięgnęli informacji, które mogą nam pomóc w podjęciu decyzji.

Kredyty gotówkowe mają dziś ogromny popyt, dlatego warto spróbować swoich sił w kreowaniu potencjału pożyczkowego. To bardzo ważne, aby być wiarygodnym jako klient, a takiej wiarygodność może nam dać nasza kredytowa historia. Ma to ogromne znaczenie w budowaniu potencjału pożyczkowego, gdyż stanowi to dla banku swego rodzaju element zaufania. Wiele osób, które pierwszy raz proszą o kredyt, otrzymuje negatywną decyzję. Spowodowane to jest tym, że banki nie widzą w systemie historii takie klienta. Oczywiście są to wyjątki, ponieważ tutaj dużą rolę odgrywa również wiek kredytobiorcy i wiele innych czynników. Nie oznacza to jednak tego, że tak się nie zdarza, a pozytywna historia naszych wcześniejszych kredytów, ma korzystny wpływ również na decyzję skierowaną do nas.

Kredyty hipoteczne.

lip 272018

Pojęcie Banku Kredytu Hipotecznego.

Bank Kredytu Hipotecznego został utworzony w 1919 roku. Była to spółka akcyjna, jakiej siedziba główna znajdowała się w Warszawie. Bank posiadał agencje w Kaliszu i Łodzi. Pierwszym prezesem banku został pan Henryk Dziewulski. Bank miał za zadanie udzielać kredytów hipotecznych i emitować listy zastawne. Jego zadaniem było również wykonywanie wszelkich operacji bankowych. Kapitał założycielski banku sięgał dziesięciu milionów. W roku 1928 bank połączył się z Bankiem Przemysłowców Polskich.

Pojęcie kredytu hipotecznego.

Kredyty hipoteczne zalicza się do długoterminowych kredytów bankowych. Zabezpieczeniem takiego kredytu jak łatwo się domyślić jest hipoteka, która ustanowiona jest na rzecz banku udzielającego kredyt. Hipotekę ustala się na prawie użytkowania pieczystego lub na prawie własności nieruchomości, która musi znajdować się na terenie naszego kraju. Najczęściej celem brania kredytów hipotecznych jest sfinansowanie kupna domu lub mieszkania. Hipoteka jest podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego, ale nie jest to jedyne zabezpieczenie. Kredytobiorca ręczy swoim majątkiem, że zaciągnięty kredyt spłaci. Do czasu, kiedy hipoteka zostanie ustanowiona mamy inne tymczasowe formy zabezpieczenia. Najczęściej jest to ubezpieczenie kredytu, weksel, poręczenie bądź też blokada środków na rachunku należącego do kredytobiorcy. Z kredytem hipotecznym wiąże się kilka kosztów. Są nimi prowizja bankowa, stanowienie hipoteki poprzez wpis do Księgi Wieczystej nieruchomości jaka prowadzona jest przez Sąd, koszty notarialne, ewentualne założenie księgi wieczystej jeżeli nieruchomość jej nie posiada, ubezpieczenie kredytu jak również ubezpieczenie na życie i od zdarzeń losowych. Oczywiście mamy jeszcze całkowity koszt kredytu, na jaki składają się wszystkie koszta z nim związane. Zabezpieczeniem hipotecznym obciążone są również pożyczki hipoteczne. Tutaj również hipoteka ustanawiana jest na nieruchomości jaka należy do kredytobiorcy. Pożyczki mają charakter długoterminowy i brane są na okres od około 15 do 20 lat. Mają nieco krótszy okres kredytowania niż kredyty hipoteczne. Najczęściej pożyczka hipoteczna stanowi 70% wartości nieruchomości jaka została zastawiona, ale są sytuacje, kiedy stanowi nawet 100% jej wartości.

Potrzebne pieniądze na remont? Koniecznie to przeczytaj!

maj 222018

Jeśli jesteś osobą kreatywną projekt DIY to ekscytująca okazja, aby poprawić jakość życia, zwiększyć wartość domu i rozwijać tę kreatywność. Jesteś gotowy, aby prowadzić wojnę w żałośnie przestarzałej kuchni?

Niezależnie od Twojego poglądu, ulepszenia domu i naprawy mogą stać się bardzo drogie, bardzo szybko. Niewielkie przebudowy kuchni kosztują średnio 20 830 złotych, wymiana okien winylowych to 15 282 złotych, a dodanie głównej sypialni może spokojnie kosztować jeszcze więcej.

O ile nie chcesz na to wydawać swoich oszczędności 0 będziesz potrzebował pożyczki na ulepszenie domu, żeby sfinansować takie projekty.

Ale jaki rodzaj pożyczki i pożyczkodawcy jest odpowiedni dla ciebie?

Kompletny przewodnik po pożyczkach na modernizację domu sortuje różne rodzaje pożyczek na remont domu, dzięki czemu możesz znaleźć taką, który spełnia Twoje potrzeby związane z przebudową - i uwzględnia twój budżet, zobacz więc najlepszy kredyt gotówkowy i ciesz się realizacją marzeń.

Co najważniejsze, może pomóc w znalezieniu pożyczek, do których się kwalifikujesz, nawet jeśli twoja ocena kredytowa nie jest czymś, czym można byłoby się chwalić.

Opcje kredytu

Refinansowanie kredytu gotówkowego jest jednym z najczęstszych sposobów opłacania remontu domu. Dzięki refinansowaniu wypłat refinansujesz istniejący kredyt hipoteczny na więcej niż bieżące saldo. Zachowujesz różnicę między nowymi a starymi kredytami. Na przykład, jeśli jesteś winien 200 000 zł w domu o wartości dwukrotnie wyższej, możesz wziąć pożyczkę za 300 000 zł, zastępując poprzednią pożyczkę i otrzymując zwrot gotówki przy zamknięciu. Nowa hipoteki może nawet wynikać z niższej stopy procentowej lub mniejszych płatności miesięcznych.

Istnieją dwa rodzaje refinansowań wypłat: rządowe i konwencjonalne.

Konwencjonalne refinansowanie wypłat. Jeśli masz dużo kapitału własnego w domu, wypłata gotówki pozwala uwolnić znaczną sumę na kosztowne remonty. Jednakże, jeśli nie masz wystarczającej ilości kapitału, a twoja ocena kredytowa jest niska, możesz uznać za trudne lub niemożliwe przyznanie pożyczki w kwocie, której potrzebujesz. Teoretycznie ten rodzaj finansowania jest dostępny dla osób o dość dobrym ratingu kredytowym. W rzeczywistości wielu kredytodawców ustala swoje minimalne wartości w odniesieniu do tego.

Jeśli się zakwalifikujesz, pomimo miernego wyniku, zapłacisz więcej odsetek i opłat niż ktoś o imponującej historii kredytowej. Innymi słowy, im lepszy wynik, tym więcej możliwości remontowych w domu, tym mniej płacisz odsetkami. Zaletą jest też stała stopa procentowa. Pozwala to obliczyć całkowity koszt pożyczki - z góry.

Lokata 2 000 złotych na 10 miesięcy.

mar 132018Alior Bank i jego lokata na nowe środki. Alior Bank jest bankiem uniwersalnym jaki w Polsce istnieje od 2008 roku. W ofercie mogą znaleźć coś dla siebie zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi. Jest to dosyć znany bank działający w Polsce z jakiego usług korzysta cala masa klientów. Jedną z ciekawszych propozycji Alior Banku jest lokata na nowe środki z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 2,25% w skali roku. Zakładając taką lokatę na kwotę 2 000 złotych na okres 9 miesięcy uda nam się zarobić netto 27 złotych. Lokata na nowe środki to propozycja przygotowana z myślą o wszystkich klientach Alior Banku. Lokatę można założyć od kwoty minimalnej 1 000 złotych. Założymy ją albo w oddziale banku, albo online. Co ważne do skorzystania z oferty nie jest konieczne założenie w banku rachunku osobistego. Oprocentowanie przez cały czas trwania lokaty jest stałe, a odsetki są kapitalizowane na koniec okresu. Zrywając lokatę przed terminem jej zakończenia utracimy wszystkie uzbierane odsetki. Nasz wkład objęty jest gwarancją BFG. Taka gwarancja obejmuje środki na lokatach i kontach bankowych do kwoty 100 tysięcy euro. Lokata w Plus Banku. Plus Bank jest bankiem komercyjnym jakiego siedziba główna znajduje się w Warszawie. Został założony w 1991 roku. Jest to bank detaliczny jakie ukierunkowany jest przede wszystkim na udzielanie kredytów gotówkowych i na przyjmowanie depozytów terminowych. W ofercie można znaleźć lokatę standardową z oprocentowaniem wynoszącym 1,55% w skali roku. Wpłacając na tą lokatę na okres 10 miesięcy kwotę 2 000 złotych uda nam się zarobić nieco ponad 20 złotych. Na lokatę można wpłacić kwoty od 1 000 złotych do maksymalnie 49 999,99 złotych. Oferta została skierowana przez bank do nowych klientów jak i do tych obecnych. Założenie konta w banku nie jest konieczne, aby móc założyć lokatę standardową. Oprocentowanie jest stałe, a odsetki są kapitalizowane na koniec okresu trwania lokaty. Całkowita utrata odsetek to konsekwencja jaką poniesiemy, w przypadku kiedy zerwiemy lokatę przed czasem. Nasze środki wpłacone na lokatę są bezpieczne dzięki gwarancji jaką nam daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarancją BFG objęte są środki do kwoty 100 tysięcy euro.

Kredyt 2500 złotych na 15 miesięcy.

sty 252018

Porównamy ze sobą tani kredyt gotówkowy z kontem oferowany przez Eurobank i kredyt na miarę jaki proponuje nam Raiffeisen Polbank. Sprawdzimy parametry obu kredytów dla kwoty zobowiązania na 2500 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 15 miesięcy. Tani kredyt gotówkowy z kontem w Eurobanku to zobowiązanie z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 5% w skali roku. Co prawda oprocentowanie jest bardzo niskie, ale za to bank naliczy nam aż 15,2% od kwoty kredytu z tytułu prowizji za przyznanie nam tego zobowiązania. Kredyt na miarę w Raiffeisen Polbanku to kredyt z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 6,99% w skali roku. Za udzielenie kredytu naliczana jest dosyć wysoka prowizja bo w wysokości aż 15% kwoty zobowiązania. Obydwa kredyty mają przystępne oprocentowanie nominalne, ale wysokość prowizji jaką naliczają sobie banki jest naprawdę duża, zobacz portal moja-skarbonka.pl gdzie możesz bezpiecznie ulokować nadwyżkę.

Większą kwotę kredytu pożyczymy w Raiffeisen Polbanku. Tutaj zakres kwot kredytu to przedział od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 150 tysięcy złotych. Okres kredytowania wynosi natomiast od 1 miesiąca do maksymalnie 96 miesięcy. W ofercie Eurobanku dostępna kwota kredytu zaczyna się już od 500 złotych i kończy na równie wysokiej kwocie 120 tysięcy złotych. Tutaj kredyt możemy spłacać w okresie kredytowania od 3 miesięcy do maksymalnie 108 miesięcy. Wybierając ofertę Eurobanku musimy założyć tam rachunek osobisty. Raiffeisen Polbank nie wymaga tego od swoich klientów, ale wymaga za to oświadczenia o zarobkach jakie osiąga kredytobiorca. W Eurobanku dostępne są wakacje kredytowe, czego Raiffeisen Polbank nie gwarantuje swoim klientom. W obydwu bankach mamy możliwość negocjowania wysokości oprocentowania zobowiązań jak również bez żadnych konsekwencji możemy je spłacić przed czasem.

Porównajmy teraz jak będą wyglądały parametry naszego kredytu w każdym z tych dwóch banków. Wybierając ofertę Eurobanku będziemy spłacać raty miesięczne po 198 złotych. Łączna kwota jaką spłacimy to kwota 2977 złotych. Wysokość Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania to 30,86% w skali roku. Decydując się na propozycję Raiffeisen Polbanku będziemy płacić nieco większe raty bo po ponad 200 złotych miesięcznie. Łączna kwota jaką oddamy do banku przekroczy 3 tysiące złotych. RRSO będzie miało wartość ponad 33% co pokazuje, że jest to oferta dla nas mniej korzystna.

W jaki sposób udoskonalić zdolność kredytową?

cze 082017

Udoskonalenie zdolności kredytowej nie jest może najprostszym zadaniem, ale na pewno możliwym w wielu podstawowych obszarach funkcjonowania gospodarstwa domowego. Dobra zdolność kredytowa jest niezbędna przy nawiązywaniu współpracy z bankami detalicznymi i nawet drobnymi firmami pożyczkowymi. Żaden pożyczkodawca nie chce brać na siebie nadmiernego ryzyka przy podpisywaniu umowy. Jak zatem udoskonalić efektywnie zdolność kredytową budżetu domowego? W artykule poznasz kilka ciekawych metod optymalizacji.

Prawidłowe podejście do pracy nad zdolnością kredytową

W praktyce pożyczkodawca posiada własny system oceny kredytobiorcy tworzony w oparciu o standardowe normy prawne dla banków detalicznych lub firm pożyczkowych. Obniżenie kosztów utrzymania to jedna z najważniejszych strategii dla każdego kredytobiorcy, przy jednoczesnym maksymalizowaniu dochodów budżetu gospodarstwa domowego. Dobrze, jeżeli pracujesz na etacie (umowa o pracę na czas nieokreślony), a przy okazji realizujesz dodatkowe zlecenia, np. w oparciu o umowę o dzieło (praca weekendowa). W ten sposób dochodzi do zwiększenia dochodu i tym samym punktacji kredytowej. Przy większych pożyczkach wielu kredytobiorców rezygnuje z samochodów i przenosi się do mniejszych miejscowości ze względu na niższe koszty utrzymania. W dużych aglomeracjach większość pensji pożera paliwo, jedzenie, opłaty za mieszkanie. W takich warunkach naprawdę trudno o racjonalny kredyt gotówkowy. Zastanów się również nad zamknięciem dotychczasowych zobowiązań wobec różnorodnych instytucji. Zaleganie z opłatami i innymi ratami kredytów nigdy nie służy dla zdolności kredytowej. Przy małych dochodach najlepiej porozumieć się z innym kredytobiorcą i wspólnie podpisać umowę kredytową. Wtedy dochodzi do sumowania dochodów.

Czy warto pracować nad zdolnością kredytową?

Jeżeli zamierzasz pozyskiwać kredyty gotówkowe regularnie, a z czasem podpisać umowę o kredyt hipoteczny lepiej stale kontrolować warunki zdolności kredytowej, wydatki i dochody budżetu domowego z uwzględnieniem najważniejszych potrzeb domowników. Wielu pożyczkodawców posiada autorskie techniki analizy klienta. Lepiej nie ryzykować pogorszenia najważniejszych wskaźników płynności gospodarstwa domowego, bo po prostu tracisz szanse na wartościowy kredyt gotówkowy, sprawdź porównywarka kredytów gotówkowych 17BANKOW.com.

Atom

Banki w zasięgu ręki