Dobry Kredyt

Jak nie dać się oszukać

Rekomendacja S i inne wymogi

mar 032020

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego niejednokrotnie wydaje się być bardzo prosta, nie mamy wyjścia a chcemy mieć własny dach nad głową dlatego też zaciągamy kredyt na kupno mieszkania bądź budowę domu. Dla wielu z nas jest to oczywiste, jednak dla banku udzielenie nam kredytu na taki cel nie jest tak oczywiste i musimy przejść przez szereg różnego rodzaju formalności, a także utrudnień ze strony banku. Aby otrzymać kredyt hipoteczny i cieszyć się własną nieruchomością musimy spełnić kilka wymogów banku.

Rekomendacja S

Zgodnie z Rekomendacją S, kredytobiorcy, potrzebujący finansowego wsparcia są zobowiązani do uiszczenia dodatkowego zabezpieczenia w postaci wkładu własnego. Wartość takiego wkładu w niektórych bankach wynosi 10% a aż do 20% wkładu własnego. Maksymalna wysokość własnych środków nie została uwzględniona w Rekomendacji S, z uwagi na to, że brana jest tu pod uwagę nasza indywidualna sytuacji finansowa. Banki nie stawiają tutaj żadnych ograniczeń, w zasadzie im wyższy wkład własny, tym mnie kredytu mniejszy kredyt zaciągamy.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego - czy to możliwe?

Wkład własny to podstawa jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny, jednak jak się okazuje jeszcze do niedawna niektóre banki udzielały kredyty hipoteczne bez wkładu własnego. Co więcej, oferowały nawet dodatkowe środki na remont cz te ż wykończenie domu i mieszkania. A zatem mogliśmy liczyć nie tylko na sfinansowanie całej inwestycji związanej z kupnem mieszkania czy też z budową domu, ale też dodatkowo jeszcze mogliśmy otrzymać pieniądze na przeprowadzenie remontu i wykończenie domu.

Dziś niestety nie jest to już możliwe, nie ma banku który udzieliłby nam kredytu bez wkładu własnego, nie wszystkie banki wymagają zabezpieczenia w wysokości 20% wartości nieruchomości, tak jak nakazuje rekomendacja S, ale przynajmniej 10% wkładu własnego będzie wymagał każdy bank. A zatem chcąc kupić mieszkanie bądź wybudować dom, korzystając z pomocy banku nie będzie to możliwe bez wkładu własnego..

Niski wkład własny

Oczywiście największym powodzeniem cieszą się dziś oferty tych banków które oferują nam najbardziej elastyczne warunki kredytu, szczególni jeżeli chodzi o wkład własny. Niektóre banki oferują swoim klientom tzw. niski wkład własny. Niestety tym samym takie zobowiązania kredytowe charakteryzują się gorszymi warunkach, czyli wyższym oprocentowaniem oraz wyższymi kosztami dodatkowymi. Główną zaleta tych ofert jest zatem to, że jako nabywcy nieruchomości nie musimy posiadać zabezpieczenia w postaci 20% wartości mieszkania czy domu.

Niski wkład własny obniża wartość tego wkładu wymaganego przez rekomendację S, natomiast ma to również swoje wady gdyż nakłada na nas dodatkowe warunki, które musimy spełnić. Obniżenie wkładu własnego może nastąpić także poprzez skorzystanie z innych produktów danego banku w którym chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny. Może to być konto bankowe, polisa ubezpieczeniowa czy instrumenty inwestycyjny, w tym także konta oszczędnościowe czy też lokaty terminowe. W zamian za to, że skorzystamy z innych usług banku dzięki którym będzie on mógł czerpać zyski, my jako kredytobiorcy możemy mieć też pewność, że przy zaciąganiu kredytu hipotecznego instytucja obniży obowiązek wkładu własnego i to nawet o połowę. Warunki te mogą być różne w każdym banku, wszystko to b Edzie zależało od indywidualnej polityki bankowej, a także od sytuacji finansowej klienta. Dlatego też warto zapoznać się z ofertami różnych banków i dopiero wówczas podjąć ostateczną decyzję. .

Kredyt gotówkowy a sytuacja finansowa

gru 112019

Osoby, które pragną ubiegać się o uzyskanie kredytu gotówkowego, muszą pamiętać o tym, aby zobowiązanie było dopasowane do ich możliwości finansowych. Nie można przecież brać na swoje barki zadłużeń, których nie jest się w stanie spłacić. Nie inaczej jest w przypadku kredytów gotówkowych. Instytucje bankowe sprawdzają zdolność kredytową osób starających się o tego rodzaju dodatkowe źródła finansowania, nie powinniśmy jednak zdawać się wyłącznie na ich działania w tym zakresie. Należy samodzielnie zebrać niezbędne informacje i przeprowadzić odpowiednie kalkulacje. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, aby wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły, które mogą mieć znaczenie z perspektywy danej sytuacji. Odpowiedzialne podejście do sfery swoich finansów jest niezbędne przy podejmowaniu decyzji w tym zakresie. Zaciągnięcie kredytu gotówkowego to z pewnością poważny krok, dlatego nie należy bagatelizować konieczności przeprowadzenia wnikliwej analizy swoich możliwości spłaty zobowiązania, a także ogólnej charakterystyki naszego budżetu.

Jak dokonać oceny własnych możliwości finansowych?

Na samym początku należy zebrać wszystkie niezbędne informacje, które mogą być ważne w procesach analitycznych dotyczących naszego budżetu. Musimy zatem wiedzieć, czy mamy na swoim koncie już jakieś zadłużenia, ile zarabiamy i jak regularne są nasze przychody, a także, ile wynoszą nasze wydatki. Te zagadnienia mogą pozwolić nam na zbudowanie w swojej głowie obrazu sytuacji, który jest potrzeby, aby dokonać świadomej decyzji odnoszącej się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego lub też rezygnacji z takiego pomysłu.

Bilans naszych zarobków oraz wydatków musi być adekwatny do sytuacji. Dosyć oczywistą kwestią jest to, że musi nam wystarczać pieniędzy na regulowanie comiesięcznych rat. Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę fakt, że prawdopodobnie nasza sytuacja finansowa nie przedstawia się w każdym miesiącu dokładnie tak samo – czasem bowiem wydatki mogą być większe lub mniejsze i podobnie nieraz zdarza się z zarobkami. Należy także zastanowić się nad tym, czy nasze przychody są stabilne – regularność wpływów jest bardzo ważna z perspektywy spłaty kredytów gotówkowych. Dodatkowo osoby zainteresowane zaciągnięciem tego rodzaju zobowiązania powinny zostawić sobie pewien zapas środków. Zawsze mogą się bowiem przytrafić niespodziewane i pilne wydatki w naszym budżecie. Oczywiście, nie da się przewidzieć wszystkich komplikacji, jakie mogą nas spotkać. Niemniej jednak trzeba być przygotowanym na rozmaite scenariusze i na wszelki wypadek opracować strategię na zaskakujące sytuacje.

Jak więc widać, analiza własnej sytuacji finansowej nie może być czynnością powierzchowną. Musimy naprawdę dokładnie zagłębić się w temat i zastanowić się nad tym, czy kredyt gotówkowy w naszym przypadku ma potencjał, aby być interesującym rozwiązaniem. Należy także odnieść warunki dostępnych propozycji do naszych możliwości budżetowych.

Na jakie pytania odpowiedzieć przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego?

paź 092019

Kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie, a najczęściej jedyne umożliwiające wyjście do niezależności mieszkaniowej. Na jakie pytania powinieneś odpowiedzieć przed podpisaniem umowy z bankiem detalicznym?

Pierwsze pytanie dotyczy naturalne stóp procentowych i szeroko pojętej polityki monetarnej, która wpływa na wysokość rat kredytu hipotecznego. Na razie kredytobiorcy mają do czynienia z niskimi stopami procentowymi, ale przy wyraźnie rosnącej, a wręcz szybującej inflacji to już tylko kwestia czasu. Polityka monetarna uzależnia pośrednio maksymalny limit zdolności kredytowej do wykorzystania.

Przed kredytem hipotecznym większość zawodowych inwestorów poleca wykonanie testu dotyczącego wygenerowania oszczędności, które potencjalnie posłużą do spłaty rat. Jeżeli masz na tyle dużo oszczędności, że możesz bez nich przeżyć normalnie miesiąc, wtedy jesteś z dużym prawdopodobieństwem gotowy na podpisanie umowy. Kiedy natomiast ciągle wyciągasz pewne kwoty z oszczędności i brakuje ci na pewne wydatki, wtedy kredyt hipoteczny stoi pod dużym znakiem zapytania.

To pytanie prognostyczne, jednak kluczowe przy dłuższej spłacie. Maksymalizacja terminu spłaty kredytu hipotecznego się nie opłaca, ponieważ wchodzisz na spore widełki kosztów. Aktualnie średnia kwota kredytu hipotecznego to około 250 000 złotych przy racie przekraczającej 1500 złotych. To mniej więcej wyobrażenie wymaganego statusu ekonomicznego, aby myśleć w ogóle o wejściu w temat własnej nieruchomości.

Banki detaliczne obsługują kredyty hipoteczne od poziomu 10-20% wkładu własnego. Przy 10% wymaga się najczęściej dodatkowego, nieco kosztownego zabezpieczenia. Im większy wkład własny, tym lepsze warunki spłaty, ale jednocześnie możliwość utraty dobrej okazji inwestycyjnej. Z tego powodu wkład własny, zbieranie oszczędności powinien stanowić priorytet dla każdego zainteresowanego rynkiem nieruchomości.

Czy warto?

Większość inwestorów zaciąga obecnie kredyty hipoteczne w sporym pośpiechu ze względu na szybującą inflację. Maksymalizacja zdolności kredytowej to najlepsze rozwiązanie, niezależnie od panujących warunków makroekonomicznych.

Kredyt gotówkowy jako długofalowe wsparcie.

lip 232019

Zasadnicze zadanie kredytów gotówkowych nie polega jedynie na dostarczeniu nam środków pieniężnych i zaspokojeniu naszej osobistej potrzeb. Jego cel i działanie rozciągają się na długofalową współpracę. Oczywiście kiedy uda nam się w czasie spłacić kredyt gotówkowy może już nigdy nie będzie takiej okazji by zaciągnąć drugi, ale takie założenie jest stosunkowo mało prawdopodobne. Bardzo duży odsetek kredytobiorców wraca po kolejny kredyt i po następny. Czy tak jest również z tobą.? Jeżeli tak o czym powinieneś wiedzieć. Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz na www.17bankow.com.

Ten kto posiada otrzyma więcej.

Oferty kredytów gotówkowych są tak komponowane by raczej ułatwiały nam wywiązanie się z zobowiązania. Często niskie oprocentowania lub jego brak w przypadku pierwszych pożyczek może powodować, że nabieramy większej ochoty i chęci do współpracy. Sam proces udzielenia kredytu, czyli obsługa klienta również zasługuje na naszą uwagę. Bardzo często wspominamy pozytywnie nasze relacje z bankiem w oparciu o rzetelną i miłą obsługę. To kolejny czynnik, dla którego wracamy po kredyt. Bardzo istotna jest także nasza zdolność kredytowa. Jeżeli posiadamy czyste konto w Biurze Informacji Kredytowej mam większe szanse na otrzymanie kredytu. Jesteśmy wtedy cennym nabytkiem i potencjalnym czynnikiem wzrostu, dlatego banki wychodzą na przeciw i po przez minimum formalności w różnorodny sposób ujmując tę kwestie zachęcają do zaangażowania.

Idee bankowości zostały sformułowane w kilku elementach wpływających na nasze relacje i chęć zaciągnięcia zadłużenia. Z jednej strony są wymaganiami, ale z drugiej realność i intensywność ich występowania może świadczyć o działaniach marketingowych.

  • Pojawienie się potrzeby i źródło środków
  • Historia kredytowa klienta
  • Minimum formalności
  • Możliwość dopracowania szczegółów które będą składową kredytu
  • Wygodny i bezpieczny system spłaty zobowiązań
  • Połączenie kredytów które już posiadamy w jeden.
  • Możliwość odroczenia kredytu – w zależności od oferty i polityki banków.

Kredytobiorca, który może z założenia chciałby otrzymać jednorazowo środki na sfinansowanie jakiegoś projektu, po przejściu całego procesu i doświadczeniu jak łatwo i szybko otrzymuje się kredyt będzie bardziej skłonny wrócić z realizacją kolejnego planu. Co ciekawe kredyty gotówkowe nie są dla osób, które nie radzą sobie finansowo. Raczej by zminimalizować ryzyko kierowane są do tych klientów, którzy finalnie będą w stanie spłacać comiesięczne raty. Chociaż nie posiadają potrzeby opierać się o kredyt gotówkowy rozbudzana jest w nich taka potrzeba a wszystko przez wszechobecną chęć posiadania.

Tani kredyt gotówkowy

maj 292019

Z pewnością niejednokrotnie chcielibyśmy skorzystać z kredytu, szczególnie takiego przeznczonego na dowolny cel abyśmy nie musieli tłumaczyć się w banku na co chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze, czyli inaczej z kredytu gotówkowego. Niestety zazwyczaj w takiej sytuacji wydaje nam się, że skorzystanie z kredytu gotówkowego związane jest z licznymi kosztami, a poza tym obawiamy się również wysokich w spłacie rat, które mogą znacznie obciążyć nasz domowy budżet? Jak się jednak okazuje kiedy zapoznanym się przynajmniej z kilkoma ofertami różnych banków szybko przekonamy się czego możemy oczekiwać od konkretnych produktów, także pod względem finansowym. Okaże się wówczas, że wiele usług ma tak atrakcyjne warunki, że bez przeszkód pożyczymy pieniądze, a spłata pożyczki okaże się dużo łatwiejsza niż na początku nam się to wydawało, dalej ciężko Ci w to uwierzyć? Zobacz dobre oferty na 17Banków.com.

Na daną ofertę duży wpływ ma to, że kredyty gotówkowe są bardzo popularne i banki coraz częściej oferują promocje, które zdecydowanie zwiększają konkurencyjność usług. Wiele banków oraz instytucji zapewni nam dużo atrakcyjniejsze oprocentowanie, czy też pozwoli zrezygnować z opłat dodatkowych, przyciągając wówczas duże grono nowych usługobiorców.

Proste narzędzia finansowe

Jeżeli chcemy dokładnie przeanalizować dostępne kredyty gotówkowe, powinniśmy skorzystać z narzędzi finansowych, dostępnych bezpłatnie w internecie. Zagwarantują nam one informacje, których z pewnością nie zdobędziemy samodzielnie. Ranking kredytów gotówkowych, zarówno przeanalizuje dla nas wszystkie dostępne zadłużenia pod względem kosztów, jak i również pomoże nam ustalić, które oferty będą miały najelastyczniejsze warunki umowy, związane z wysokością kredytu, czy też okresem spłaty.

Jeżeli chcemy w stu procentach skorzystać z możliwości danego rankingu, powinniśmy wypełnić rubryki, w których ustalimy, na jakim zadłużeniu najbardziej nam zależy. Powinniśmy również podać kwotę kredytu, o który zamierzasz się ubiegać, a następnie również czas, w jakim będziemy w stanie spłacić zobowiązanie na dowolny cel. Następnym krokiem rankingu będzie wyświetlenie najkorzystniejszych produktów, dostosowanych tylko i wyłącznie do naszych potrzeb i oczekiwań.

Co składa się na całkowity koszt kredytu?

Jak się okazuje nawet Kredyt gotówkowy może być dla nas bardzo atrakcyjnym zadłużeniem, jeśli wybierając ofertę, zwrócimy uwagę na wszystkie opłaty związane z pożyczką. Decydując się na kredyt musimy pamiętać że oprocentowanie nominalne nie wyznacza całkowitego kosztu kredytu i musimy wcześniej sprawdzić, czy bank pobierze także prowizję, opłatę przygotowawczą oraz czy będzie wymagał od nas skorzystania z ubezpieczenia, które z w większości przypadków dodatkowo będzie podwyższać miesięczny koszt naszego kredytu.

Zasady funkcjonowania kredytów gotówkowych

kwi 012019

Kredyty gotówkowe są zapomogą lub pożyczką pieniężną udzielaną przez bank ewentualnie inną instytucję finansową klientowi indywidualnemu. Każdy z dostępnych na rynku kredytów gotówkowych klasyfikowany jest jako kredyt konsumencki, który jest udzielany przez bank na dowolny cel konsumpcyjny. Z czasem pojęcie to ewoluowało także na inne pośrednie pojęcia w dziedzinie finansów, takie jak choćby kredyt konsolidacyjny przeznaczony na spłatę innych zobowiązań. Kredyty gotówkowe z rodzaju kredytów konsumenckich cechuje przede wszystkim maksymalna kwota, która została zatwierdzona w ustawie z 2001 roku, na mocy której bank może nam udzielić maksymalnej pożyczki w kwocie do 80.000 złotych. Inne cechy wyróżniające tego rodzaju kredytowanie to z pewnością okres ich trwania, który w założeniu nie powinien przekroczyć 6 lat, jednak zdarzają się przypadki, w których banki udzielają go nawet na okres 10 lat. Kredyty te wyróżnia także stosunkowo wysokie oprocentowanie, wynoszące nawet 20 procent w skali roku. Kredyty gotówkowe dostępne na rynku mogą pochwalić się kilkoma dość znaczącymi zaletami związanymi z dość prostymi procedurami badań, których celem jest sprawdzenie zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o przyznanie kredytu. Poza tym decyzja banku nie powinna trwać dłużej niż 48 godzin po czym, jeśli pozytywnie rozpatrzy on nasz wniosek, następuje niezwłoczne przekazanie wnioskowanej kwoty. Banki również nie mają zbyt wysokich wymagań w odniesieniu do kredytobiorcy. Wynika to przede wszystkim z braku konieczności przedstawienia zabezpieczenia. Wyjątek to kredyty, które wymagają od klienta poręczenia osób trzecich, tzw. żyrantów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert kredytowania gotówkowego. Większość z nich otrzymamy bez konieczności wychodzenia z domu a wszelkie niezbędne formalności załatwimy za pośrednictwem strony www. Są i takie, które uzyskamy bez konieczności przedstawiania zaświadczeń dokumentujących nasze dochody. Kredyty gotówkowe to jednak nie tylko same zalety. Posiadają również szereg wad, które potrafią skutecznie zniechęcić potencjalnego klienta. Wiąże się to przede wszystkim z dość wysokim oprocentowaniem jak również niskimi kwotami przydzielanymi kredytom bez zabezpieczeń. Wysokość uzyskanego kredytu wiąże się bezpośrednio z dochodami uzyskiwanymi przez wnioskodawcę.

Kredyty dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych

Kredyty gotówkowe możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Należą do nich kredyty konsumenckie, które możemy bez najmniejszego problemu przeznaczyć na w zasadzie dowolny cel, jak i kredyty konsolidacyjne, służące spłacie wcześniejszych zobowiązań w bankach. Dużo mówi się ostatnio również o kredytach na rachunkach bieżących, nazywanych fachowo overdraftem. Kredyt ten dotyczy przede wszystkim firm i przedsiębiorstw i pozwala na zadłużenie do określonego na danym rachunku limitu. Aby uzyskać ten kredyt, trzeba posiadać przede wszystkim rachunek bankowy przez określony czas, który ustalany jest przez daną placówkę. Najczęściej jest to okres przynajmniej trzech miesięcy. Opierając się na zdolności kredytowej przedsiębiorstwa lub firmy oraz sytuacji ekonomiczno-finansowej, bank ustala kwotę kredytu, która może zostać przekazana do wypłaty. Okres kredytowania w tym przypadku wynosi 12 miesięcy. Jeżeli firma okaże się dla banku wiarygodnym klientem, wówczas może ubiegać się w kolejnych latach o dany kredyt. Możliwości kredytowania jest dziś całe mnóstwo i tylko od nas zależy, która z dostępnych na rynku opcji okaże się dla nas najbardziej korzystna.

Atom

Banki w zasięgu ręki