Dobry Kredyt

Jak nie dać się oszukać

Na jakie pytania odpowiedzieć przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego?

paź 092019

Kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie, a najczęściej jedyne umożliwiające wyjście do niezależności mieszkaniowej. Na jakie pytania powinieneś odpowiedzieć przed podpisaniem umowy z bankiem detalicznym?

Pierwsze pytanie dotyczy naturalne stóp procentowych i szeroko pojętej polityki monetarnej, która wpływa na wysokość rat kredytu hipotecznego. Na razie kredytobiorcy mają do czynienia z niskimi stopami procentowymi, ale przy wyraźnie rosnącej, a wręcz szybującej inflacji to już tylko kwestia czasu. Polityka monetarna uzależnia pośrednio maksymalny limit zdolności kredytowej do wykorzystania.

Przed kredytem hipotecznym większość zawodowych inwestorów poleca wykonanie testu dotyczącego wygenerowania oszczędności, które potencjalnie posłużą do spłaty rat. Jeżeli masz na tyle dużo oszczędności, że możesz bez nich przeżyć normalnie miesiąc, wtedy jesteś z dużym prawdopodobieństwem gotowy na podpisanie umowy. Kiedy natomiast ciągle wyciągasz pewne kwoty z oszczędności i brakuje ci na pewne wydatki, wtedy kredyt hipoteczny stoi pod dużym znakiem zapytania.

To pytanie prognostyczne, jednak kluczowe przy dłuższej spłacie. Maksymalizacja terminu spłaty kredytu hipotecznego się nie opłaca, ponieważ wchodzisz na spore widełki kosztów. Aktualnie średnia kwota kredytu hipotecznego to około 250 000 złotych przy racie przekraczającej 1500 złotych. To mniej więcej wyobrażenie wymaganego statusu ekonomicznego, aby myśleć w ogóle o wejściu w temat własnej nieruchomości.

Banki detaliczne obsługują kredyty hipoteczne od poziomu 10-20% wkładu własnego. Przy 10% wymaga się najczęściej dodatkowego, nieco kosztownego zabezpieczenia. Im większy wkład własny, tym lepsze warunki spłaty, ale jednocześnie możliwość utraty dobrej okazji inwestycyjnej. Z tego powodu wkład własny, zbieranie oszczędności powinien stanowić priorytet dla każdego zainteresowanego rynkiem nieruchomości.

Czy warto?

Większość inwestorów zaciąga obecnie kredyty hipoteczne w sporym pośpiechu ze względu na szybującą inflację. Maksymalizacja zdolności kredytowej to najlepsze rozwiązanie, niezależnie od panujących warunków makroekonomicznych.

Kredyt gotówkowy jako długofalowe wsparcie.

lip 232019

Zasadnicze zadanie kredytów gotówkowych nie polega jedynie na dostarczeniu nam środków pieniężnych i zaspokojeniu naszej osobistej potrzeb. Jego cel i działanie rozciągają się na długofalową współpracę. Oczywiście kiedy uda nam się w czasie spłacić kredyt gotówkowy może już nigdy nie będzie takiej okazji by zaciągnąć drugi, ale takie założenie jest stosunkowo mało prawdopodobne. Bardzo duży odsetek kredytobiorców wraca po kolejny kredyt i po następny. Czy tak jest również z tobą.? Jeżeli tak o czym powinieneś wiedzieć. Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz na www.17bankow.com.

Ten kto posiada otrzyma więcej.

Oferty kredytów gotówkowych są tak komponowane by raczej ułatwiały nam wywiązanie się z zobowiązania. Często niskie oprocentowania lub jego brak w przypadku pierwszych pożyczek może powodować, że nabieramy większej ochoty i chęci do współpracy. Sam proces udzielenia kredytu, czyli obsługa klienta również zasługuje na naszą uwagę. Bardzo często wspominamy pozytywnie nasze relacje z bankiem w oparciu o rzetelną i miłą obsługę. To kolejny czynnik, dla którego wracamy po kredyt. Bardzo istotna jest także nasza zdolność kredytowa. Jeżeli posiadamy czyste konto w Biurze Informacji Kredytowej mam większe szanse na otrzymanie kredytu. Jesteśmy wtedy cennym nabytkiem i potencjalnym czynnikiem wzrostu, dlatego banki wychodzą na przeciw i po przez minimum formalności w różnorodny sposób ujmując tę kwestie zachęcają do zaangażowania.

Idee bankowości zostały sformułowane w kilku elementach wpływających na nasze relacje i chęć zaciągnięcia zadłużenia. Z jednej strony są wymaganiami, ale z drugiej realność i intensywność ich występowania może świadczyć o działaniach marketingowych.

  • Pojawienie się potrzeby i źródło środków
  • Historia kredytowa klienta
  • Minimum formalności
  • Możliwość dopracowania szczegółów które będą składową kredytu
  • Wygodny i bezpieczny system spłaty zobowiązań
  • Połączenie kredytów które już posiadamy w jeden.
  • Możliwość odroczenia kredytu – w zależności od oferty i polityki banków.

Kredytobiorca, który może z założenia chciałby otrzymać jednorazowo środki na sfinansowanie jakiegoś projektu, po przejściu całego procesu i doświadczeniu jak łatwo i szybko otrzymuje się kredyt będzie bardziej skłonny wrócić z realizacją kolejnego planu. Co ciekawe kredyty gotówkowe nie są dla osób, które nie radzą sobie finansowo. Raczej by zminimalizować ryzyko kierowane są do tych klientów, którzy finalnie będą w stanie spłacać comiesięczne raty. Chociaż nie posiadają potrzeby opierać się o kredyt gotówkowy rozbudzana jest w nich taka potrzeba a wszystko przez wszechobecną chęć posiadania.

Tani kredyt gotówkowy

maj 292019

Z pewnością niejednokrotnie chcielibyśmy skorzystać z kredytu, szczególnie takiego przeznczonego na dowolny cel abyśmy nie musieli tłumaczyć się w banku na co chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze, czyli inaczej z kredytu gotówkowego. Niestety zazwyczaj w takiej sytuacji wydaje nam się, że skorzystanie z kredytu gotówkowego związane jest z licznymi kosztami, a poza tym obawiamy się również wysokich w spłacie rat, które mogą znacznie obciążyć nasz domowy budżet? Jak się jednak okazuje kiedy zapoznanym się przynajmniej z kilkoma ofertami różnych banków szybko przekonamy się czego możemy oczekiwać od konkretnych produktów, także pod względem finansowym. Okaże się wówczas, że wiele usług ma tak atrakcyjne warunki, że bez przeszkód pożyczymy pieniądze, a spłata pożyczki okaże się dużo łatwiejsza niż na początku nam się to wydawało, dalej ciężko Ci w to uwierzyć? Zobacz dobre oferty na 17Banków.com.

Na daną ofertę duży wpływ ma to, że kredyty gotówkowe są bardzo popularne i banki coraz częściej oferują promocje, które zdecydowanie zwiększają konkurencyjność usług. Wiele banków oraz instytucji zapewni nam dużo atrakcyjniejsze oprocentowanie, czy też pozwoli zrezygnować z opłat dodatkowych, przyciągając wówczas duże grono nowych usługobiorców.

Proste narzędzia finansowe

Jeżeli chcemy dokładnie przeanalizować dostępne kredyty gotówkowe, powinniśmy skorzystać z narzędzi finansowych, dostępnych bezpłatnie w internecie. Zagwarantują nam one informacje, których z pewnością nie zdobędziemy samodzielnie. Ranking kredytów gotówkowych, zarówno przeanalizuje dla nas wszystkie dostępne zadłużenia pod względem kosztów, jak i również pomoże nam ustalić, które oferty będą miały najelastyczniejsze warunki umowy, związane z wysokością kredytu, czy też okresem spłaty.

Jeżeli chcemy w stu procentach skorzystać z możliwości danego rankingu, powinniśmy wypełnić rubryki, w których ustalimy, na jakim zadłużeniu najbardziej nam zależy. Powinniśmy również podać kwotę kredytu, o który zamierzasz się ubiegać, a następnie również czas, w jakim będziemy w stanie spłacić zobowiązanie na dowolny cel. Następnym krokiem rankingu będzie wyświetlenie najkorzystniejszych produktów, dostosowanych tylko i wyłącznie do naszych potrzeb i oczekiwań.

Co składa się na całkowity koszt kredytu?

Jak się okazuje nawet Kredyt gotówkowy może być dla nas bardzo atrakcyjnym zadłużeniem, jeśli wybierając ofertę, zwrócimy uwagę na wszystkie opłaty związane z pożyczką. Decydując się na kredyt musimy pamiętać że oprocentowanie nominalne nie wyznacza całkowitego kosztu kredytu i musimy wcześniej sprawdzić, czy bank pobierze także prowizję, opłatę przygotowawczą oraz czy będzie wymagał od nas skorzystania z ubezpieczenia, które z w większości przypadków dodatkowo będzie podwyższać miesięczny koszt naszego kredytu.

Zasady funkcjonowania kredytów gotówkowych

kwi 012019

Kredyty gotówkowe są zapomogą lub pożyczką pieniężną udzielaną przez bank ewentualnie inną instytucję finansową klientowi indywidualnemu. Każdy z dostępnych na rynku kredytów gotówkowych klasyfikowany jest jako kredyt konsumencki, który jest udzielany przez bank na dowolny cel konsumpcyjny. Z czasem pojęcie to ewoluowało także na inne pośrednie pojęcia w dziedzinie finansów, takie jak choćby kredyt konsolidacyjny przeznaczony na spłatę innych zobowiązań. Kredyty gotówkowe z rodzaju kredytów konsumenckich cechuje przede wszystkim maksymalna kwota, która została zatwierdzona w ustawie z 2001 roku, na mocy której bank może nam udzielić maksymalnej pożyczki w kwocie do 80.000 złotych. Inne cechy wyróżniające tego rodzaju kredytowanie to z pewnością okres ich trwania, który w założeniu nie powinien przekroczyć 6 lat, jednak zdarzają się przypadki, w których banki udzielają go nawet na okres 10 lat. Kredyty te wyróżnia także stosunkowo wysokie oprocentowanie, wynoszące nawet 20 procent w skali roku. Kredyty gotówkowe dostępne na rynku mogą pochwalić się kilkoma dość znaczącymi zaletami związanymi z dość prostymi procedurami badań, których celem jest sprawdzenie zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o przyznanie kredytu. Poza tym decyzja banku nie powinna trwać dłużej niż 48 godzin po czym, jeśli pozytywnie rozpatrzy on nasz wniosek, następuje niezwłoczne przekazanie wnioskowanej kwoty. Banki również nie mają zbyt wysokich wymagań w odniesieniu do kredytobiorcy. Wynika to przede wszystkim z braku konieczności przedstawienia zabezpieczenia. Wyjątek to kredyty, które wymagają od klienta poręczenia osób trzecich, tzw. żyrantów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert kredytowania gotówkowego. Większość z nich otrzymamy bez konieczności wychodzenia z domu a wszelkie niezbędne formalności załatwimy za pośrednictwem strony www. Są i takie, które uzyskamy bez konieczności przedstawiania zaświadczeń dokumentujących nasze dochody. Kredyty gotówkowe to jednak nie tylko same zalety. Posiadają również szereg wad, które potrafią skutecznie zniechęcić potencjalnego klienta. Wiąże się to przede wszystkim z dość wysokim oprocentowaniem jak również niskimi kwotami przydzielanymi kredytom bez zabezpieczeń. Wysokość uzyskanego kredytu wiąże się bezpośrednio z dochodami uzyskiwanymi przez wnioskodawcę.

Kredyty dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych

Kredyty gotówkowe możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Należą do nich kredyty konsumenckie, które możemy bez najmniejszego problemu przeznaczyć na w zasadzie dowolny cel, jak i kredyty konsolidacyjne, służące spłacie wcześniejszych zobowiązań w bankach. Dużo mówi się ostatnio również o kredytach na rachunkach bieżących, nazywanych fachowo overdraftem. Kredyt ten dotyczy przede wszystkim firm i przedsiębiorstw i pozwala na zadłużenie do określonego na danym rachunku limitu. Aby uzyskać ten kredyt, trzeba posiadać przede wszystkim rachunek bankowy przez określony czas, który ustalany jest przez daną placówkę. Najczęściej jest to okres przynajmniej trzech miesięcy. Opierając się na zdolności kredytowej przedsiębiorstwa lub firmy oraz sytuacji ekonomiczno-finansowej, bank ustala kwotę kredytu, która może zostać przekazana do wypłaty. Okres kredytowania w tym przypadku wynosi 12 miesięcy. Jeżeli firma okaże się dla banku wiarygodnym klientem, wówczas może ubiegać się w kolejnych latach o dany kredyt. Możliwości kredytowania jest dziś całe mnóstwo i tylko od nas zależy, która z dostępnych na rynku opcji okaże się dla nas najbardziej korzystna.

Kredyt gotówkowy 1 000 złotych na 12 miesięcy.

lut 132019

Alior Bank, Citi Bank Handlowy i PKO Bank Polski- trójka banków oferujących najlepszy kredyt roczny na kwotę 1 000 złotych.

Kwota kredytu gotówkowego w wysokości 1 000 złotych nie jest dużym obciążeniem finansowym i zazwyczaj rozkłada się takie zadłużenie na okres 12 miesięcy. W internetowych kalkulatorach można sprawdzić jakie kredyty są najbardziej popularne w danym miesiącu i porównać je ze sobą. Sprawdzając jaki bank oferuje najlepszy kredyt gotówkowy w wysokości 1 000 złotych na okres jednego roku biorąc pod uwagę wysokość RRSO, pierwsze miejsce zajął Alior Bank. Jest to oferta pożyczki na piątkę z RRSO w wysokości 25,14% w skali roku. Oprocentowanie na jakie możemy liczyć równe jest tutaj 5% w skali roku, a prowizja za udzielenie zobowiązania wynosi 9% pożyczonej kwoty. Kalkulator wyliczył nam raty miesięczne w wysokości 85,61 złotych każda. Całkowity koszt jaki poniesie kredytobiorca decydując się na kredyt gotówkowy w Alior Banku będzie wynosił 117,29 złotych. Citi Bank Handlowy i jego oferta pożyczki gotówkowej zajęły drugie miejsce w rankingu. RRSO tutaj wynosi 19,05% w skali roku, a oprocentowanie nominalne zobowiązania 5,99% w skali roku. Prowizja dla banku stanowi 6% kwoty pożyczki. Raty miesięczne będą po 92,74 złote każda. Kredytobiorca poniesie koszt w wysokości 92,74 złotych. Miejsce trzecie zajęła mini ratka na dowolny cel w PKO Banku Polskim. Tutaj RRSO wynosi 20,27% w skali roku. Oprocentowanie kredytu będzie natomiast równe 8,99% w skali roku. Prowizja dla banku będzie stanowiła 4,99% kwoty pożyczki. Każda z dwunastu rat miesięcznych będzie po 87,45 złotych. Koszt całkowity jaki poniesie kredytobiorca będzie w wysokości 99,26 złotych. Była to trójka najlepszych ofert kredytu na kwotę 1 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym dwanaście miesięcy. Sprawdźmy pozostałe oferty jakie znalazły się w rankingu.

Kredyt gotówkowy "Stać Cię na zmiany" to oferta jaką można znaleźć w Banku BGŻ BNP Paribas. Jeżeli zdecydujemy się na wybór tej oferty RRSO będzie mieć tutaj wysokość 32,03% w skali roku. Oprocentowanie będzie równe 4,4% w skali roku, a prowizji 11,9% kwoty kredytu. Raty miesięczne będą po 85,33 złote, a koszt całkowity zobowiązania będzie równy 142,99 złotych. Pożyczka ekspresowa na dowolny cel to propozycja Banku Pekao. RRSO utrzymuje się tutaj na poziomie 27,64% w skali roku. Oprocentowanie nominalne proponowane przez bank równe jest w skali roku 8,99%, zaś prowizja 7,99%. Każda rata miesięczna będzie po 87,45 złotych. Da nam to całkowity koszt zobowiązania w wysokości 129,26 złotych. Bank Millennium proponuje pożyczkę gotówkowa, w przypadku której RRSO wynosi 31,60% w skali roku. Oprocentowanie nominalne równe jest tutaj 9,99%, a prowizja dla banku 7,99%. Raty miesięczne będą po 86,98 złotych, a koszt całkowity jaki wygeneruje zobowiązanie będzie w wysokości 143,71 złotych. Pożyczka zimowa 0° to oferta Alior Banku. RRSO ma tutaj wartość 32,87% w skali roku, oprocentowanie nominalne jest równe 6,90%, a prowizja nie jest przez bank naliczana jeżeli nasz kredyt będzie na kwotę 1 000 złotych z okresem spłaty jeden rok. Raty miesięczne będą po 86,48 złotych, a całkowity koszt jaki poniesie kredytobiorca decydujący się na tą ofertę będzie w wysokości 147,67 złotych. BGŻ BNP Paribas proponuje BNP Kredyt gotówkowy znany jako iGotówka. Tutaj RRSO wynosi 32,91% w skali roku. Oprocentowanie nominalne w skali roku jest równe 5,90%, a prowizja jaką nalicza sobie bank za uruchomienie zobowiązania jest równa 4,50%. Raty miesięczne będą po 95,60 złotych, a koszt całkowity będzie równy 147,15 złotych.

Bezpieczeństwo kredytów gotówkowych

lis 262018

Wykorzystywanie kredytów do finansowania potrzeb zawsze wiąże się z konkretnym ryzykiem. Jego przewidywanie powinno znaleźć się w narzędziach każdego kredytobiorcy zainteresowanego uczciwą współpracą z kredytodawcą. O bezpieczeństwo kredytów gotówkowych musisz zadbać samodzielnie. Artykuł poda ci zestaw rad umożliwiających wykonanie nad swoim budżetem, tzw. parasola ochronnego.

Ochrona interesów gospodarstwa domowego na rynku kredytowym

Rynek kredytowy to dla początkującego pożyczkobiorcy trudny orzech do zgryzienia. Podczas pierwszej obserwacji tej branży zauważysz występowanie podmiotów bankowych oraz parabankowych. Pierwszy dział, czyli banki detaliczne są nadzorowane, głównie przez KNF i Narodowy Bank Polski. Parabanki natomiast nie są nadzorowane, co znacznie zwiększa niebezpieczeństwo w trakcie spłaty zobowiązania. Aby bezpiecznie spłacać kredyt lepiej nie bierz na siebie w jednym czasie kilku zobowiązań. Nie zgadzaj się także na opłatę za przygotowanie wniosku, która grozi jego natychmiastowym odrzuceniem. Niektóre nieuczciwe parabanki obiecują, że wydadzą pożyczkobiorcy pieniądze, biorą od niego opłatę przygotowawczą, a później się po prostu wycofują z umowy. Pamiętaj też, aby racjonalnie oceniać koszty podczas podpisywania umowy kredytowej. Do tych kosztów zalicza się chociażby prowizja przygotowawcza, opłata za wycenę majątku stanowiącego zabezpieczenie umowy, koszty ubezpieczenia kredytu, dodatkowe opłaty w kategorii nietypowej. Spłata kredytu nie zawsze wiąże się z dobrą sytuacją pod względem płynności w gospodarstwie domowym. Najlepiej od razu założyć pewne problemy finansowe w przyszłości. Jeżeli nie spłacasz na czas rat i nie powiadomisz o tym instytucji kredytującej narażasz się na maksymalną stratę zaufania, a także na wpisanie na czarną listę dłużników. W takim przypadku nie będziesz miał szans na kolejne kredyty gotówkowe.

Na zakończenie

Jeżeli chcesz zmaksymalizować bezpieczeństwo kredytów, zaciągaj je raczej w bankach detalicznych niż w parabankach. Zwracaj szczególną uwagę na opłaty dodatkowe i nie zgadzaj się na opłaty nieuzasadnione. Przedstawione w artykule warunki powinny odciążyć twój budżet. Bezpieczeństwo kredytowania jest kluczowe, jeżeli chodzi nawet o krótkoterminowe zobowiązania.

Atom

Banki w zasięgu ręki